-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۲۹, سه‌شنبه

وخامت حال فرانک فرید در زندان ایراناعدام افغان ها درایران ادامه دارد
 در نتیجه ضربات شدید وارده به خانم فرانک فرید، گوش چپ وی دچار مشکل شنوایی شده و با توجه به امکانات محدود پزشکی و دارویی زندان، امکان دارد این فعال فرهنگی و شاعر بنام تبریزی، ناقص العضو شود.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یکی از همبندان فرانک فرید به تا قانون خانواده برابر می گوید: روز اول بازداشت، خانم فرید چندین بار مورد ضرب و شتم قرار گرفت تا جایی که به علت وخامت حال وی به درخواست مامورین، اورژانس به محل بازداشت آمده و ساعتها زیر سرم قرار داشت. 
فرانک فرید روز ١٢ شهریور ١٣٩٠ به هنگام خرید در تبریز دستگیر شده و هم اکنون نیز علیرغم آزادی همه زندانیان زن بازداشتی تجمعات اعتراضی به خشک شدن دریاچه اورومیه، همچنان در زندان به سر می برد. چندی پیش هم سازمان عفو بین الملل طی بیانیه ای به وضعیت وخیم وی در زندان اشاره کرده و خواستار رسیدگی فوری به این فعال مدنی شد.
اسامی برخی از اعدام شدگان دیروز و امروز در زندان قزل حصار
بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" صبح امروز 4 زندانی دیگر که از زندان قزل حصار به زندان گوهردشت کرج منتقل شده بودند اعدام شدند.
روز دوشنبه 28 شهریورماه 4 زندانی که روز گذشته از واحد 2 زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج منتقل شده بودند در زندان گوهردشت کرج به دار آویخته شدند.اسامی زندانیان که امروز اعدام شدند به قرار زیر می باشد:
1-
عبدالرحمن محمد فرزند حبیب الله 2- رستم دیداری 3- آیت کاظمی فرزند قربانعلی 4- شمس الله اقبال پور
روز یکشنبه 27 شهریور ماه  سری سوم زندانیان که تعداد آنها 10 نفر بود از واحد 2  زندان قزل حصار به سلولهای انفرادی  بند1 زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.4 نفر از آنها صبح امروز اعدام شدند ولی 6 نفر از آنها را شب گذشته به نقطۀ نامعلوم دیگری برای اجرای حکم اعدام منتقل کردند.
از روز پنجشنبه 24 شهریور ماه تاکنون 37 زندانی از سالنهای 1 الی 8  واحد 2 زندان قزل حصار جهت اجرای حکم ضدبشری و قرون وسطایی اعدام به سلولهای انفرادی زندان اوین و زندان گوهردشت کرج منتقل شدند.11 نفر از آنها طی دیروز و امروز در زندان گوهردشت کرج اعدام شدند.
10
زندانی که روز گذشته از زندان قزل حصار جهت اجرای حکم اعدام خارج نمودند.اسامی 4 نفر از آنها به ترتیب زیر می باشد:
1-
داودی محمدی 40 ساله ،4 سال در زندان بسر می برد
2-
اسماعیل موسوی 22 ساله 3 سال در زندان بسر می برد
3-
حسین سرلک 27 ساله 3 سال در زندان بسر می برد
4-
علی محمدی 30 ساله 4 سال در زندان بسر می برد 
تعدادی از اعدام شدگان دیروز و امروز از شهروندان افغانی می باشند که از حداقل حقوق اولیۀ خود محروم بودند. 
در طی روزهای یکشنبه و دوشنبه حداقل 37 نفر فقط از زندانیان زندان قزل حصار اعدام شدند.ولی قوۀ قضاییۀ رژیم ولی فقیه علی خامنه ای از اعلام خبر اعدام ها خوداری می کند.اعدام های مخفیانه و گروهی دیروز و امروز حاکی از آن است که ابعاد اعدام ها در زندانهای ولی فقیه بسیار گسترده تر از آن است که از طریق رسانه های دولتی اعلام می