-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۱۷, پنجشنبه

داماد مولوی عبدالحمید به ده سال حبس محکوم شد

محمد اسماعیل ملازهی، داماد امام جمعه اهل سنت زاهدان  ایران به اتهام جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی به ۱۰ سال حبس محکوم شد.
محمد مرزیه، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان اعلام کرد: "اتهام اصلی این فرد ارتباط با یکی از سفارتخانه های کشورهای خارجی و دادن اطلاعات به عناصر اطلاعاتی در آن سفارتخانه بوده است."
به گفته آقای مرزیه چون آقای ملازهی سابقه مجرمیت نداشته و همچنین تقاضای عفو کرده است، چهار سال از محکومیت ده ساله او به حالت تعلیق در آمده است.
آقای ملازهی که در آبان سال ۱۳۸۹ بازداشت شده، در حال گذراندن شش سال از محکومیت باقی مانده خود است.
مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی، امام جمعه اهل سنت زاهدان در واکنش به محکومیت داماد خود به سایت سنی آنلاین گفته است: "حافظ محمد اسماعیل ملازهی جوانی بسیار سالم، وطن خواه و اسلام دوست و امانتدار است و تاکنون هیچ گونه خیانتی از وی مشاهده نشده است".
او تماس آقای ملازهی با سفارتخانه های خارجی را "صرفا جهت اخذ ویزا برای حج و عمره دوستان خود یا اینجانب" دانسته و سخنان امام جمعه زاهدان را واکنشی به اعتراض خود به تضییع حقوق شهروندان و ممانعت از برگزاری نماز عید فطر توسط اهل سنت در بعضی شهرهای ایران خوانده است.