-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۲۰, یکشنبه

حمله بی سابقه با ده تن مواد انفجاری

ارتش آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که حمله انتحاری دیروز درآستانۀ یازده سپتامبر- در ولایت میدان وردک که ساعت 17:15 روز گذشته رخ داد، سبب زخمی شدن 89 نظامی ناتو شد که 50 تن از آنان نظامیان آمریکایی هستند.
روز گذشته یک عامل انتحاری لاری مملو از مواد منفجره  پایگاه نیروهای ناتو در ولایت میدان وردک را هدف قرار داد. گفته شده که حجم مواد انفجاری ده تن بوده است.
خبرهای اولیه حاکی از کشته شدن 2 تن و زخمی شدن بیش از 20 تن بود اما اکنون ارتش آمریکا اعتراف کرده است که 89 سرباز ناتو بر اثر این حمله زخمی شده اند و 50 تن از آنان نظامیان آمریکایی هستند.
دفتر مطبوعاتی نیروهای آیساف در کابل نیز با تأیید این حمله انتحاری اعلام کرد که تعداد زیادی از نظامیان خارجی در این حمله انتحاری زخمی شده اند. 
در همین حال "ذبیح الله مجاهد" سخنگوی غایب طالبان در تماس با رسانه‌ها ادعا کرد که در این حمله انتحاری از ۱۰ تُن مواد منفجره استفاده شده است.
میدان وردک همجوار کابل است وبنا به گزارش مرکزتجمع طالبان خارجی نیز شمرده می شود.