-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۱۹, شنبه

بررسی شرایط فوق العاده دراجلاس محرمانه مشهد


پیک نت منتشرکرد
 طی روزهای پیش از تشکیل مجلس خبرگان و روزهای پس از این جلسه، چند سفر ویژه اما غیر رسمی به مشهد انجام شد، که از نگاه برخی محافل سیاسی پنهان نمانده است. این سفر ها در ارتباط بود با جلسه مجلس خبرگان و بحث های تندی که در آن صورت گرفت و همچنین کشاکش های پس از این اجلاس. البته زمینه ساز این بحثها، سفر دو ماه پیش هاشمی رفسنجانی به مشهد و اقامت چند روزه اش در آنجا بود. گفته می شود هاشمی در همان سفر و در یکی از دیدارهای خاص که واعظ طبسی نیز حضور داشته، در تفسیر شخصیت علی خامنه ای گفته بود: "ایشان از یک دیکتاتور تمام عیار، دیگر چیزی کم ندارد!"

اگر دقت کرده باشید به سخنرانی خامنه ای در دیدار با اعضای خبرگان که 5 شنبه به دیدارش رفته بودند، او در یک جمله که شاه بیت سخنرانی اش بود، به همین مسئله سعی کرد پاسخ بدهد و بگوید که دیکتاتور نیست!
تا آنجا که گفته می شود، پس از سفر شماری از روحانیون به مشهد و استقرار اولیه آن ها در کاخ "بیلدر" که کاخ مخصوص آیت الله واعظ طبسی است و سپس تقسیم آن ها در مکان های دیگر، رهبر جمهوری اسلامی نیز محرمانه وارد مشهد شده و در همین کاخ مستقر شد. تا آنجا که از مشهد خبر رسیده، شکل حضور خامنه‌ای در مشهد با گذشته کاملا متفاوت و در خفا می باشد. تمام تیم حفاظتی رهبری بشکل غیر محسوس در مشهد مستقر شدند.
یگانه چهره ای که در میان فرماندهان سپاه که در لباس غیر نظامی راهی مشهد بوده اند هنگام سوار شدن به هواپیما و سفر غیر رسمی و محرمانه به مشهد شناسائی شده "محسن رضایی" فرمانده اسبق سپاه بوده است.
دو مسئله مهم مطرح بوده است. اول، برقراری نوعی آشتی و تفاهم میان خامنه ای و رفسنجانی و از این طریق تبدیل هاشمی به پل وصل اصلاح طلبان به حاکمیت و مسئله دوم که بی ارتباط با مسئله اول نیست، بررسی میزان خطر حمله به ایران و چاره جوئی برای جلوگیری از آن و مقابله با آن.
مسئله آشتی با رفسنجانی در میان چند روحانی شاخص و قدیمی مجلس خبرگان طرح شده و مهدوی کنی را واسطه این کار اعلام کرده بودند.