-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۲۱, دوشنبه

به سوریه حمله شود به قطر حمله می کنیمشبكه تلویزیونی المنار لبنان به نقل از منابع آگاه فرانسوی نوشت:
امیر قطر در سفر سه ساعته خود به تهران و دیدار با احمدی نژاد سئوال کرد که در صورت حمله نظامی غرب به سوریه برای سرنگونی دولت بشار اسد، موضع جمهوری اسلامی چیست؟
احمدی نژاد در پاسخ گفته است: در صورت بروز چنین اتفاقی مطمئنا اولین موشك به خانه خود شما (امیر قطر) اصابت خواهد كرد.
امیرقطر به نمایندگی از امریکا به تهران سفر کرده بود و پس از دیدار سه ساعته در تهران، مستقیما به امریکا رفته و در کاخ سفید با رئیس جمهور امریکا ملاقات کرد و آنچه در تهران شنیده بود را به وی منتقل کرد.
این که چنین اظهار نظر تحریک آمیزی، چقدر روی محاصره بیشتر و آمادگی بیشتر برای وارد آوردن ضربه نظامی به ایران تاثیر خواهد داشت، امری است که روشن شدن آن چندان طول نخواهد کشید. این دیپلماسی، همان دیپلماسی آقای خامنه ایست که در ابتدای رئیس جمهور شدن احمدی نژاد در دیدار با سفرای جمهوری اسلامی که به تهران فراخوانده شده و با رهبر دیدار کرده بودند، در این جمله او خلاصه شده بود: شماها باید همیشه اخم کنید، تا از شما بترسند!
همین نوع اظهار نظرهای عوام فریبانه که جانشین یک سیاست منطقی برای مقاومت در برابر امریکا و هر قدرت جهانی دیگری شده را بارها ازدهان احمد جنتی در نماز جمعه های تهران نیز شنیده ایم. برای نمونه در باره ساده زیستی (کلام مشترک با علی خامنه ای) بعنوان عدالت اجتماعی!
شبکه تلویزیونی المنار، این سخنان احمدی نژاد را با آب و تاب و با هدف تبلیغ میان حزب الله لبنان منتشر کرد. اما روی دیگر دیپلماسی و نقش آفرینی و شعبده بازی احمدی نژاد را در خبر دیگری دنبال کنید که پس از ماجرای "هاله نور" در سازمان ملل، حالا نماینده جمهوری اسلامی در امریکا که از یاران مصباح یزدی و برگمار شده از طرف بیت رهبری و مورد تائید احمدی نژاد است، از خبرنگاران خواسته تا با کروات در مصاحبه خبری احمدی نژاد در سفری که بزودی به امریکا خواهد کرد حاضر شوند. این سفر برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان ملل انجام می شود.