-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ شهریور ۲۰, یکشنبه

اگر پیامبر امروز ظهور می‌کرد کارگردان سینما می‌شدآیت‌الله عبدالله جوادی آملی،  خود را در جایگاه منتقد هنری و سینمایی قرار داده و درباره هنر بازیگری سخنانی را گفته است. وی همچنین اظهار کرده که اگر كسي به صورت پيامبر در اين عصر مبعوث مي‌شد، با زبان هنر سينما می‌آمد.
آیت‌الله عبدالله جوادی آملی خود را در جایگاه منتقد هنری و سینمایی قرار داده و درباره هنر بازیگری سخنانی را گفته است. وی همچنین اظهار کرده که اگر كسي به صورت پيامبر در اين عصر مبعوث مي‌شد، با زبان هنر سينما می‌آمد.
مجید مجیدی که در عین حالی که یکی از فیلم‌های تبلیغاتی میرحسین موسوی را در انتخابات سال ۸۸ ساخته و پس از آن نیز انتقاداتی را درباره وضعیت سیاسی کشور بیان کرده است، یکی ازفیلمسازان نزدیک به حکومت ایران به شمار می‌آید.
مجیدی این روزها مشغول ساخت یک فیلم درباره پیامبر اسلام است که از سوی نهادها و رسانه‌های جمهوری اسلامی حمایت می‌شود.
این کارگردان سینما اخیرا به دیدار آیت‌الله جوادی آملی رفته تا حمایت این روحانی پرنفوذ را درباره فیلم خود جلب کند.
جوادی آملی هم در این دیدار، سخنانی را درباره هنر سینما و همچنین هنر بازیگری بیان کرده است.
جوادی آملی مدعی شده که انقلاب ایران در سال ۵۷، بازيگری را در سينما به هنر تبديل كرد.
وی گفته است: «البته ممكن است بعضي‌ها هنوز بازيگرند و اين هنر شريف را به بازي بگيرند، ولي انقلاب زمينه را فراهم كرده چه اينكه يك عده كاملا متحول شده و از بازيگري به هنرمندي منتقل شدند.»
جوادی آملی همچنین اظهار داشته: «اگر كسي به صورت پيامبر در اين عصر مبعوث مي‌شد، گزاف نبود كه با زبان هنر سينما بيايد.»
وی درباره فیلم مجید مجیدی هم گفته است که اولین کسانی که از ساخت این فیلم «ثواب» می‌برند «امام و شهدا» هستند.