-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۱۸, دوشنبه

سرپنجه های ایران، از مزارشریف تا بیروت
با خوانش گزارش زیر، به روحیه وشیوۀ کارعوامل اطلاعاتی ایران درتمام کشورها آشنا می شوید.
درپی برهم زدن جشنواره فیلم های افغانی درمزارشریف از سوی حلقات افغانی الاصل ایرانی درمزارشریف، یازدهمین جشنواره فیلم بین المللی با فشار عوامل اطلاعاتی ایران در لبنان نیز برهم زده شد. حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین رئیس‌زاده، رایزن فرهنگی ایران در بیروت گفت: بر اساس مذاکرات صورت گرفته با مقامات لبنانی فیلم‌های موهن ضدایرانی که یکی از آنان درباره فتنه 88 است، پخش نخواهد شد.
تظاهرات مردمی به دنبال تقلب درانتخابات سال 1388 که درآن میرحسین موسوی رهبرجنبش سبزایران برنده اعلام شد وسپس به زور نیروی نظامی سرکوب شد، درادبیات تبلیغاتی رژیم ایران به نام «فتنه 88» نام گذاری شده است.
آقای رئیس زاده با بیان اینکه قرار بود این فیلم‌ها از جمله فیلم «سرخ و سفید و سبز» و «زندگی سگی» فردا در این جشنواره به نمایش گذاشته شود، افزود: سفارت ایران با مسئولان مربوطه مذاکره کرده است و بر اساس روابط دو کشور و به علت اینکه این دو فیلم به سران ایران توهین کرده است و بر اساس قانون لبنان جلوی پخش آنها گرفته می‌شود.
رئیس‌زاده ادامه داد: بر اساس قانون لبنان پخش فیلم‌هایی که به سران لبنان و کشورهای دیگر اسائه ادب کنند، ممنوع می‌شود و در همین راستا یک فیلم آمریکایی نیز در دو سه روز گذشته ممنوع شد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اینکه همچنان نام فیلم‌های ضدایرانی در لیست پخش سایت جشنواره بیروت است، گفت: آنچه بر روی سایت جشنواره آمده نهایی نیست و «مرکز امینت عمومی» لبنان به ما گفته و قول داده است که چون این فیلم توهین به سران ایران است پخش آن ممنوع خواهد شد.
رایزن فرهنگی ایران در بیروت افزود: البته شما باید بدانید که در لبنان همه چیز محتمل است و ممکن است با فشارهایی که از سوی رسانه‌ها آورده می‌شود این فیلم‌ها پخش شود.
وی با اشاره به چهار فیلم «سرخ و سفید و سبز»، «زندگی سگی»، «تهران را دوست دارم» و «قصه مطب زنانه» گفت: از نظر ما این چهار فیلم خوب نیست اما فقط از پخش دو فیلم «سرخ و سفید و سبز» و «زندگی سگی» جلوگیری به عمل خواهد آمد چراکه دلیلی برای موهن بودن دو فیلم دیگر نداریم.

*
جریان ضدمقاومت پشت پرده جشنواره بیروت است

رئیس‌زاده در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره پشت پرده جشنواره بین‌المللی بیروت و اصرار این جشنواره در دوره گذشته و این دوره برای پخش فیلم‌های ضدایرانی گفت: جریان ضدمقاومت 14 مارس و گروه جعجع و الجمیل پشت سر این جشنواره هستند.
وی افزود: هر چند آنها حمایت مستقیم از این جشنواره ندارند اما این جریان پیش از این نیز و در شبکه‌های تلویزیونی خود چون المستقبل علیه ایران فعالیت داشته‌اند.
رایزن فرهنگی ایران در لبنان با بیان اهداف برگزارکنندگان این جشنواره تاکید کرد: آنها وقتی می‌بینند محبوبیت ایران در لبنان سیر صعودی دارد برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی و چهره‌های برجسته آن اینگونه فیلم‌ها را پخش می‌کنند.