-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۲۸, پنجشنبه

اشفاق کیانی: قبل ازحمله به پاکستان، ده بار فکر کنید


لوی درستیز پاکستان گفت، ایالات متحده امریکا قبل ازین که به اقدام یک جانبه درپاکستان دست بزند، باید 10 بار فکر کند.  پاکستان، عراق و افغانستان نیست، هرگونه عملیات در مناطق قبایلی وزیرستان شمالی خطرناک خواهد بود. به باور مقامات استخباراتی غربی، در منطقه وزیرستان شمالی شبکه حقانی و سایر گروپ های تروریستی پناه گاه ها ایجاد کرده اند و از آنجا به داخل افغانستان علیه نیروهای افغان و ناتو دست به حملات می زنند.

یک عضو پارلمان پاکستان به آژانس رویترز گفته است، کیانی در یک جلسه گزارش دهی امنیت ملی کمیته دفاعی پارلمان پاکستان گفت، مشکل در افغانستان نهفته است نه در پاکستان. ایالات متحده امریکا که منبع ملیارد ها دالر کمک به پاکستان است ازین کشور می خواهد تا علیه گروپ های شورشی در وزیرستان شمالی اقدامات جدی نماید.

تحلیلگران می گویند، پاکستان روابط خود را با شبکه حقانی که با القاعده نیز ارتباط دارد حفظ کرده است. زیرا این گروپ و سایر گروپ های شورشی را وسیله نفوذ خود علیه هند در افغانستان می بیند. امیرالبحر مایک مولن لوی درستیز سابق امریکا هم چندی قبل شبکه حقانی را بازوی نظامی اداره استخبارات پاکستان خوانده بود.

لوی درستیز پاکستان بروز چهارشنبه در پارلمان آن کشور گفت، اگر کسی مرا متقاعد بسازد که حل همه مشکلات مربوط به اقدامات در وزیرستان شمالی است، من این کار را فردا انجام می دهم. هرگاه ضرورت به اقدام باشد، ما آن را مطابق تقسیم اوقات و ظرفیت های خود انجام می دهیم
.