-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آبان ۷, شنبه

احمدی نژاد: ما با قذافی دیدارنداشته ایم سخنان محمود احمدی نژاد در جمع مردم بیرجند در خراسان جنوبی، توجه رسانه ها را به «دروغ تازه رییس دولت» جلب کرده است. وی مدعی شده است که هیچیک از مسئولان جمهوری اسلامی در ۲۵ سال اخیر با معمر قذافی دیکتاتور سابق لیبی دیداری نداشته اند. این در حالی است که بسیاری از رسانه های خبری، عکسی از دیدار معمر قذافی و محمود احمدی نژاد در سالهای اخیر را منتشر نموده اند که این دو صمیمانه یکدیگر را در آغوش گرفته اند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) احمدی نژاد در جمع مردم بیرجند «در گفتگویی که با خبرنگار آمریکایی داشتم به او گفتم که در ‌‌٢۵ سال گذشته هیچ‌ یک از روسای جمهور و معاونان کشور ما با دیکتاتور لیبی دیدار نکرده بودند. هرچند که با مردم لیبی همواره دوست بودند اما شما از روسای جمهور و نخست وزیرهای اروپایی یکی را به من نشان دهید که به کشور لیبی سفر نکرده باشد.»
به نظر می رسد عکس منتشر شده در رسانه ها مربوط به حضور محمود احمدی نژاد در شصت و چهارمین اجلاس سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۹ (۳۱ سنبله ۸۸) در شهر نیویورک است که در آن اجلاس معمر قذافی و محمود احمدی نژاد در صحن علنی سازمان ملل سخنرانی کردند.
همچنین با نگاهی به “پایگاه اطلاع رسانی دولت” و برخی رسانه های داخلی و بین المللی، به وضوح اخبار و تصاویر مربوط به دیدار پرویز داودی معاون اول وقت رئیس دولت ایران، با معمر قذافی رهبر سابق لیبی در ۱۳۸۶ قابل مشاهده است.
در آن دیدار پرویز داودی ضمن تشریح دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران پیرامون همکاری های دو جانبه میان تهران و طرابلس گفته بود: «همکاری های برادرانه دو کشور در مسائل مختلف بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، منجر به تحقق آرزوهای دو ملت و همراه با خیر و برکت بوده است»
۳۰ جوزا ۱۳۸۶ نیز رسانه های داخلی از دیدار محمود احمدی ‌نژاد با البغدادی علی المحمودی، نخست وزیر لیبی خبر داده بودند که در آن دیدار احمدی نژاد از «موضع شجاعانه و هوشمندانه سرهنگ معمر قذاقی رئیس ‌جمهوری این کشور نسبت به ایران» تقدیر کرده بود.
پیش از آن نیز در ۳۰ میزان سال ۸۵ احمدی نژاد رئیس دولت ایران با ارسال نامه ای به رهبر لیبی از وی برای سفر به تهران دعوت کرده بود.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه السفیرلبنان، یک منبع رسمی در طرابلس اعلام کرده بود: “معمر قذافی” رهبر لیبی روز ۳۰ میزان ۱۳۸۵، نامه ای را از “محمود احمدی نژاد” رئیس جمهوری ایران دریافت کرد.
دراین نامه از “معمر قذافی” برای سفر به تهران دعوت به عمل آمد. نامه مذکور توسط “محمد رضا باقری” معاون وزیرامورخارجه ایران به “قذافی” داده شد.
بنا به گفته این مسئول لیبیایی، دراین دعوتنامه زمان این سفر مذکور مشخص نشد و “احمدی نژاد” در آن از مواضع ثابت “قذافی” در همراهی با مسائل عادلانه ملت ها تمجید کرد.