-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۲۶, سه‌شنبه

چرا شما مولوی فضل الله را درافغانستان جا داده اید؟


پاکستان توپ ملامتی را به سوی میدان افغانستان شوت می کند.
سخنگوی ارتش پاکستان نیروهای ناتووامریکایی را متهم کرد که از حمله به مولوی فضل الله که درخاک افغانستان مستقر شده، خود داری می کند.

جنرال "اطهر عباس" با بیان این که گروه مولوی فضل الله از افغانستان به پاکستان حمله می کنند، اظهار داشت: نیروهای خارجی باید علیه این گروه تروریستی اقدام کرده و درخواست پاکستان را در این زمینه عملی کنند.
 
سخنگوی ارتش پاکستان با اشاره به اینکه تا کنون هیچ اقدام یا عملیاتی علیه گروه مولوی فضل الله در افغانستان صورت نگرفته، افزود: جنگجویان این گروه تا کنون چندبار به داخل پاکستان نفوذ کرده و نیروهای مرزی را هدف حملات خود قرار داده‌اند.
 
اطهر عباس که با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، تاکید کرد: نیروهای خارجی باید علیه گروه مولوی فضل الله عملیات انجام دهند. 

این در حالیست که "جانان موسی‌زی" سخنگوی وزارت خارجه افغانستان روز گذشته با اشاره به حملات موشکی پاکستان به خاک افغانستان، گفت: بارها موضوع شلیک موشک از خاک پاکستان به افغانستان را با مقامات این کشور در میان گذاشته‌ایم.

وی اظهار داشت: مقامات پاکستان در پاسخ گفته‌اند که شبه نظامیان را در خاک این کشور هدف قرار می‌دهند اما احتمال می‌رود که چند موشک معدود به خاک افغانستان نیز اصابت کرده باشد.
 
جیکوبسن، سخنگوی ناتو هردو را ملامت کرده می گوید: نباید نظامیان پاکستانی و افغان بگذارند تا شبه‌نظامیان از این بخش‌ها استفاده کنند.
 
سخنگوی نیروهای آیساف اضافه کرد: دیده شده است که نیروهای افغان و آیساف از آن سوی مرز هدف حمله‌های شبه‌نظامیان قرار می گیرند اما ما نیز به سرعت پاسخ آنان را می دهیم. درحالی که دکترسپنتا امروز گفت که نیروهای خارجی هیچ پاسخی به حملات شبه نظامیان نمی دهند.