-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آبان ۲, دوشنبه

وحیدمژده: کرزی از اقدامات بعدی پاکستان به تشویش است

وحید مژده نویسنده وکارشناس سیاسی درگفت وگو با یک رسانه ایرانی گفته است: پاکستانیها به شدت از امضای قرارداد استراتژیک با هند نگران و خشمگین شده‌اند.
وی تصریح کرد: پس از امضای قرارداد استراتژیک با هند و سرد شدن روابط آمریکا با پاکستان در رابطه با شبکه حقانی، دولت افغانستان نگران افزایش فعالیتهای تخریبی پاکستان در خاک کشورش است. نمی‌توان با چنین حرفهایی پاکستانرا توجیه کرد که امضای قرارداد استراتژیک با هند به ضرر این کشور نیست.

وی ادامه داد: این موضوع باعث شد تا نگرانیهایی مبنی بر این که شاید خشم پاکستان سبب ایجاد مشکلات بیشتری در افغانستان شود به وجود آمد و کرزی با این اظهارات تلاش کرد ذهنیت مثبت را در پاکستان ایجاد کند.

مژده با بیان این که کرزی درحالی از حمایت افغانستان در صورت حمله به این کشور سخن میگوید که هم اکنون حملات موشکی پاکستان به ولایت‌های شرقی افغانستان در جریان است، گفت: دولت افغانستان که توان و امکانات دفاع از خود را ندارد، چگونه میتواند درصورتیکه آمریکا با پاکستان درگیر جنگ شود با این کشور همکاری کند.

وی خاطر نشان کرد: اظهارات اخیر کرزی جنبه عملی ندارد و نباید آن را جدی گرفت، تجربه 10 سال گذشته نشان می‌دهد که کرزی در موقعیت‌های خاص دچار حالت‌های مختلف می‌شود و حرفهایی را مطرح میکند که در تناقص با حرفهای خود عمل می‌کند.

مژده افزود: رئیس جمهور افغانستان در داخل کشور نیز  به عدم داشتن یک سیاست مشخص در رابطه با اظهاراتش مشهور است و همواره به آنچه می گوید باور ندارد.