-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آبان ۲, دوشنبه

ایران ستم کش کردن قذافی را تبریک گفتیادداشت کوتاه روز گذشته پیک نت پیرامون کشته شدن قذافی، پیام های بسیاری را در پی داشت. از ما اطلاعات بیشتری را درباره مناسبات جمهوری اسلامی و قذافی خواسته بودند. بویژه که اشاره کرده بودیم به حمایت قذافی از جمهوری اسلامی درجریان حمله ارتش صدام حسین به ایران و این که رسم حاکمیت جمهوری اسلامی خوردن نمک و شکستن نمکدان است.

اوج مناسبات جمهوری اسلامی با شخص قذافی به دوران ریاست جمهوری علی خامنه ای باز می گردد. یعنی همان عکسی که در صفحه اول امروز پیک نت می بینید.
قذافی، 20 روز پس از حمله ارتش عراق به ایران پیامی‌ برای حکام کشورهای عربی فرستاد و در آن از کشورهای عربی خواست تا به جای اینکه در کنار ایالات متحده آمریکا علیه "برادران مسلمان ایرانی" وارد جنگ شوند، در کنار ایران و علیه صدام باشند.
بخش مهمی از تجهیزات نظامی ساخت شوروی وقت که جمهوری اسلامی از آنها در جنگ استفاده کرد، سلاح هائی بود که با موافقت اتحاد شوروی توسط قذافی به ایران داده شد. حتی برای دورانی قذافی پل ارتباطی تحویل سلاح اتحاد شوروی به جمهوری اسلامی شد!
آنها که قذافی را کشتند و رژیم او را سرنگون کردند، درجریان اشغال مراکز دولتی لیبی مکاتبات بسیاری از مناسبات دو طرفه رژیم قذافی و فرماندهان سپاه یافته اند.
همین است که حالا وقتی مقامات جمهوری اسلامی از سقوط قذافی و کشته شدن او ابراز شادمانی می کنند، می توان گفت صد رحمت به حیای گربه!