-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۲۸, پنجشنبه

ازمداخلۀ چیزی نگویید؛ چون کمک تان می کنیم

دفتر مطبوعاتی سفارت ایران در کابل با انتشار اطلاعیه‏ای اعلام کرد: یک مورد مشکل مرزی میان ایران و افغانستان توسط برخی رسانه‌ها تبدیل به جنجالی رسانه‏ای شد و بلافاصله مورد بهره برداری بعضی رسانه‏ها قرار گرفت.
براساس این اطلاعیه، چندی پیش نیز خبری کذب مبنی بر تحویل موشک توسط جمهوری اسلامی ایران به شبه‌ نظامیان طالبان منتشر شد که توسط برخی رسانه‏ها مورد سوء استفاده خبری قرار گرفت.
در اطلاعیه افزوده شده است: به زودی مغرضانه و غیرواقعی بودن این خبر، ثابت و از تبدیل آن به یک جنجال جلوگیری شد.
در اطلاعیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل به منظور روشن ساختن افکار مردم افغانستان، ضمن تکذیب خبر یاد شده، به اطلاع می‏رساند که در نقطه‏ای از مرز طولانی و مشترک 2 کشور، سوء تفاهمی میان نیروهای 2 طرف به وجود آمده بود که بلافاصله با نشست مرزبانان 2 کشور حل و فصل شد.
در اطلاعیه خاطر نشان شده است که جمهوری اسلامی ایران سالانه مبلغ هنگفتی را صرف تأمین امنیت مرزی میان 2 کشور می‏کند تا مردم ساکن در شهرهای حاشیه‏ای 2 کشور بتوانند در امنیت کامل زندگی کنند.
سفارت جمهوری اسلامی در اطلاعیۀ خود افزوده است: نقش موثر ایران در برنامه‏های مهم بازسازی در ولایات مرزی "نیمروز" و "هرات" که کماکان ادامه دارد، بر هیچ کس پوشیده نیست. 

برخی از رسانه‌ای افغانستان از چندی بدین سو اخباری مبنی بر حملات خمپاره ای از خاک جمهوری اسلامی به افغانستان منتشر می‌کنند که تاکنون از سوی منابع مستقل و بی‌طرف مورد تأئید قرار نگرفته است.