-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۲۵, دوشنبه

وزیردفاع پاکستان به امریکا: منتظرواکنش شدید ما باشید


"احمد مختار" وزیر دفاع پاکستان با شرکت در یک کنفرانس خبری در لاهور، گفت: در صورت ادامۀ حمله هواپیماهای بی سرنشین آمریکا، نسبت به این موضوع بی‌تفاوت نخواهیم بود و آمریکا باید منتظر واکنش شدید پاکستان در این باره باشد.

وزیر دفاع پاکستان با تأکید بر لزوم مذاکره، تاکید کرد هیچ تعهدی نسبت به ادامه حمله هواپیماهای بدون خلبان با آمریکا نداریم در صورت ادامه این حملات کاسه صبر پاکستان لبریز خواهد شد.
 
احمد مختار با رد وجود هرگونه موافقتنامه مخفیانه با آمریکا، تأکید کرد که پاکستان هیچ تعهد و قرارداد کتبی و رسمی درباره حمله هواپیماهای بدون خلبان ندارد.

وزیر دفاع پاکستان خاطر نشان کرد پاکستان یک قدرت هسته‌ای بوده و خواهان قطع حمله هواپیماهای بدون خلبان و مذاکره با آمریکا در این زمینه می‌باشد.
 
وزیر دفاع پاکستان با اشاره به روابط کشورش با افغانستان، افزود: هر 2 کشور افغانستان و پاکستان به دنبال برقراری امنیت و صلح هستند بنابراین آمریکا نباید صبر پاکستان را بیازماید زیرا ممکن است کاسه صبر پاکستان لبریز شود و این موضوع به نفع آمریکا نخواهد بود.
 
احمد مختار با تصریح اینکه به آمریکا پیغام داده‌ایم آزادی، حفظ تمامیت ارضی و استقلال پاکستان باید حفظ شود و هیچ عذری را در این باره نخواهیم پذیرفت، افزود: خواهان روابط با آمریکا بر پایه منافع مشترک و برابری هستیم و اگر آمریکا خواهان روابط دوستانه با پاکستان است باید به این امر توجه کند.
 
وزیر دفاع پاکستان اطمینان داد پاکستان به مبارزه با تروریسم ادامه می دهد.

در جدیدترین دور از حملات هوایی آمریکا به مناطق مرزی پاکستان که روز گذشته در میرانشاه مرکز وزیرستان شمالی رخ داد، 3 تن که گفته می شود از اتباع مصر و اعضای القاعده بوده‌اند، کشته شده‌اند.