-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ مهر ۲۵, دوشنبه

این یک خبرخوش است یا یک فکاهه؟

رمالی وغیب گویی درایران امروزبه غذای روزانه فکری برای اشراف مذهبی مبدل شده است. با این خیال پردازی ها فکر می کنند که یک ملت کبیروبا فرهنگ را گول می زنند. این خبررا بخوانید:
 حوزه نیوز : حجت‌الاسلام‌ احمد حسین شریفی، در نشست علمی نقد و بررسی عرفان‌های نو ظهور که در سالن اجتماعات مرکز آموزشی تخصصی شیعه شناسی حوزه علمیه قم برگزار شد با اشاره به گسترش معنویت گرایی در جهان، اظهار داشت: امروزه همگان اذعان دارند، اسلام و معنویت به ویژه معنویت شیعی به شدت در جهان در حال گسترش می‌باشد و این مسئله تا جایی پیش رفته که دین اسلام به بی‌رقیب‌ترین دین دنیا تبدیل شده است.
وی با اشاره به گسترش اسلام در غرب، افزود: اگر اسلام گرایی با همین شتاب حرکت کند، طبق پیش‌بینی‌ها، سال 2070 آمریکا به یک کشور اسلامی تبدیل خواهد شد. از این آمارها پیش‌بینی می‌شود، آلمان در سال 2045، هلند 2025 به طور کامل اسلامی شده و بیش از 70 درصد مردم فرانسه در سال 2050 مسلمان خواهند شد.
معاون پژوهشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌ با ارائه تعریفی از اسلامی شدن تصریح کرد: شاید آن جامعه اسلامی، ایده‌آل ما نباشد، اما به طور کلی روح معنویت اسلامی در این جوامع حاکم شده و کم کم به سوی معنویت آرمانی گام بر خواهند داشت.