-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

اشغال سفارت انگلیس؛ تاریخ تکرار می شود

 سی ودو سال پیش یک گروه از کسانی که «دانشجو» نامیده می شدند، سفارت امریکا درتهران را اشغال کردند و حدود پنجاه تن از کارکنان ودپلومات های امریکایی را به مدت 444 روز به گروگان گرفتند. امروز نیز مهاجمان برسفارت انگلیس «دانشجو» خوانده شده اند و اقدام خود را یک عمل «انقلابی» خواند اند. این رویداد بس جدی وخطرناک است. توجه کنید به گزارش زیر از منابع  رسمی دولت ایران.

مهاجمان به سفارت بریتانیا در تهران با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند اشغال این سفارت‌خانه اقدامی «خودجوش» بوده و آنها به اقدام «انقلابی» خود ادامه خواهند داد.
گروهی از معترضان به سیاست‌های بریتانیا که رسانه‌های محافظه‌کار آن‌ها را «دانشجو» می‌نامند٬ ظهر روز سه‌شنبه (هشتم قوس) پس از برگزاری تجمعی اعتراضی٬ وارد سفارت بریتانیا شده‌اند.
این معترضان پس از آتش زدن برخی اسناد٬ مدارک و تجهیزات سفارتخانه، بیانیه‌ای مبنی بر ادامه حضور خود در داخل سفارت بریتانیا منتشر کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری فارس٬ در این بیانیه آمده «تسخیر سفارت انگلستان توسط دانشجویان انقلابی صورت گرفته و این اقدام به دستوری هیچ ارگان و یا نهادی نبوده» است.
این بیانیه افزوده است: «از آنجا که دانشجویان به صورت خودجوش سفارت انگلستان را به تسخیر خود درآوردند، قطعا با تفکر انقلابی خود این مسیر را ادامه می‌دهند.»
معترضان اعلام کرده‌اند سفارت بریتانیا «با تاخیر ۳۳ ساله صورت گرفته است و بایستی سفارتخانه روباه پیر زود‌تر به تسخیر درمی‌آمد»
اشغال‌کنندگان سفارت بریتانیادر ادامه بیانیه خود خواستار اخراج سفیر این کشور و قطع کامل روابط جمهوری اسلامی با لندن شده‌اند.
بیانیه افزوده است: «همان اقدامی که در ۱۳ آبان با آمریکا صورت گرفت اکنون بایستی با انگلستان صورت گیرد و دانشجویان منتظر حمایت تمامی مردم ایران هستند»
خبرگزاری ایرنا نیز گزارش کرده است: «ماموران امنیتی مستقر در مقابل سفارت انگلیس با هدف جلوگیری از سوء استفاده و انحراف حرکت اعتراض‌آمیز دانشجویان انقلابی ایران اسلامی علیه سیاست‌های خصمانه دولت لندن، پایان تجمع معترضین را خواستار شدند»
براساس این گزارش ماموران امنیتی اعلام کردند تا وقتی که دانشجویان جلوی سفارت را ترک نکنند، اجازه خروج شماری محدود از دانشجویانی که داخل هستند را نخواهند داد.
رسانه‌های محافظه‌کار گزارش کرده‌اند اشغال‌کنندگان سفارت امشب قصد برپایی مراسم مذهبی دارند و از هیات‌های مذهبی دعوت کرده‌اند در این مراسم شرکت کنند.