-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

تنش غیرقابل بازگشت بین افغانستان و پاکستان

بنا به حوالۀ خبرگزاری صدای افغان، مشاور ارشد رئیس جمهور کرزی می گوید: تنش میان افغانستان و پاکستان به مرحله غیرقابل برگشت نزدیک شده است. 
اشرف غنی احمدزی در مصاحبه با خبرنگار سی ان ان با بیان اینکه  تنش میان افغانستان و پاکستان به بالاترین سطح رسیده است و دو کشور به سمت تنش و درگیری پیش می روند، گفت: برهان الدین ربانی مذاکره کننده ارشد دولت افغانستان با طالبان با حمایت همسایه این کشور و توسط گروههای مسلح کشته شد.

وی گفت ما با پاکستان در این خصوص گفتگو خواهیم کرد و باید مشخص شود آیا این کشور بعد از سه نسل از ایجاد تنش در افغانستان دست خواهد کشید یا خیر.

به گزارش واحد مرکزی خبر ایران مشاور رئیس جمهور کرزی در ادامه گفتگو با سی ان ان، خاطر نشان کرد: ترور ربانی مردم افغانستان را در برابر هر مداخله ای متحد کرده است و در صورتی که یک یا دو اقدام  مشابه این انجام شود در آن صورت تنش به مرحله غیرقابل بازگشت خواهد رسید.