-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۹, چهارشنبه

صدراعظم قطر: پول جنگ را ما می دهیم


حمد بن جاسم نخست وزیر قطر با تسلیم گزارشی در نشست سران قطر و ترکیه متعهد شد که هزینه جنگ احتمالی علیه سوریه را تامین کند. 

به گزارش پایگاه خبری النخیل عراق، یک روزنامه‌نگار ترکیه (که هویت وی فاش نشد) فاش کرد که حمد بن جاسم ۲۳ ماه جاری (دوم قوس سال ۹۰) با رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه در آنکارا دیدار کرد که نماینده بلندپایه اسرائیل نیز همان روز به این نشست پیوست و در کمتر از یکساعت مشاور بلندپایه رئیس جمهوری فرانسه نیز به آنان ملحق شد. منابعی در خلیج فارس نیز اعلام کردند که نخست وزیر قطر گزارشی تفصیلی و کامل به شاه عربستان داده است که در آن پیامدهای منفی عدم موفقیت آنان در سرنگون کردن بشار اسد تشریح شده است.

هفته گذشته بشار اسد در جمع ۵۰ نفر از جوانان سوریه در کاخ الشعب دمشق اعلام کرد که پس از بحران سوریه، سران عرب برای عذرخواهی به دلیل کارهایی که علیه سوریه کردند، به دمشق خواهند آمد. به گفته این منابع، «حمد بن جاسم یک نسخه از این گزارش را به همه سران خلیج [فارس] ارسال کرده است». النخیل با بیان این که دیدار مذکور میان سران قطر و ترکیه به دیدار «۲۳ نوامبر» معروف شد، تاکید کرد که در این نشست قطر متعهد شد که هزینه اقدام نظامی علیه سوریه را که از خاک ترکیه آغاز شود پرداخت خواهد کرد.