-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

مرز میان روسپیگری یا اعتراض مدنی


گزارش شده که دختر برهنۀ مصری عضو سازمان امنیت حکومت سابق مصر بوده است.
به گزارش جهان، ز. ن يكي از افرادي است که در پيروي از ماجد المهدي عكس‌هاي برهنه‌ خود را در وبلاگ شخصي ‌اش منتشر كرده؛ وي اين عكس‌ها را در كارناوال برهنگي در هامبورگ كه هر ساله برگزار مي شود، گرفته است! 

در همین حال بخشی از رسانه های اپوزیسیون ایران هم با تبلیغ این حرکات اهانت بار کوشیدند تا آن را یک مطالبه مدنی و آزادی خواهانه نشان دهند. با این حال بخش دیگری از ضدانقلاب به انتقاد از این اقدام خلاف اخلاق پرداخته اند

یکی از منتقدان با نگارش مطلبی با عنوان «پورنوگرافی یا آزادی خواهی» در انتقاد به عمل غیراخلاقی ماجد المهدی نوشت که اقدام این دختر نوجوان مصری بیش از آن که مورد استقبال آزادی خواهان و فعالان مدنی جهان و ایران قرار بگیرد بیشتر مورد پسند هوسبازان در شبکه های اجتماعی بود و فرم عکس هایی که وی منتشر کرده است بیشتر به روسپی های شبکه های پرنوگرافی می ماند تا یک اعتراض. 

برخی دیگر نیز از کسانی که در حمایت از ماجد المهدی عکس برهنه خود در فضای مجازی منتشر ساخته، انتقاد کرده و هشدار داده اند که این عمل نتیجه عکس می دهد زیرا مردم ایران به اصول دینی پایبندند. 

"علیاء ماجده المهدی" چندی پیش عکس های برهنه‌ خود را در وبلاگش قرار داد و این کار خود را «جنبش آزادی آنلاین» نامگذاری کرد. او خود را از معترضان به رژیم مبارک توصیف کرده اما به گفته طالرق الخولی، سخنگوی جنبش ۶ اپریل مصر، " علیاء ، عضو سازمان امنیت نظام سابق مصر بوده و اکنون درصدد تخریب جوانان جنبش ۶ اپریل در میان مردم است."