-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۶, یکشنبه

پاکستان درکنفرانس بن دوم شرکت نمی کند


پایگاه خبری "اردو تایمز" نوشت: بعد از برگزاری اجلاس ویژه کمیته دفاعی به ریاست نخست وزیر، بیشتر اعضای این نشست از جمله مقامات عالی رتبه ارتش خواهان عدم شرکت پاکستان در کنفرانس بن دوم که دوشنبه هفته آینده در آلمان برگزار می‌شود، شدند.
 
این در حالی است که کابینه پاکستان نیز بر شرکت نکردن پاکستان در این کنفرانس در اعتراض به حمله ناتو به پست مرزی این کشور تاکید دارد.
 
کارشناسان بر این باورند که اگر پاکستان در کنفرانس بن شرکت نکند تلاش آمریکا برای مذاکره با طالبان که یکی از اهدف کنفرانس بن است بی نتیجه خواهد بود.
 
بیش از 90 کشور در کنفرانس بن شرکت می کنند و هدف از برگزاری این کنفرانس مشخص کردن وضعیت امنیتی افغانستان، واگذاری تامین امنیت به نیروهای افغان، تداوم کمک های جهانی به افغانستان و چگونگی صلح با طالبان بیان شده است. 

جمعه شب بالگردهای ناتو با نقض حریم هوایی پاکستان دو پست مرزی پاکستان در منطقه "مهمند ایجنسی" واقع در شمال غرب این کشور را مورد حمله قرار دادند که بر اثر آن دست‌کم 24 سرباز پاکستانی کشته و 13 تن دیگر نیز زخمی شدند.