-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۷, دوشنبه

چرا امروز نشست پارلمان تعطیل شد؟


گزارش شده است که نشست امروز پارلمان افغانستان به دلیل اختلاف نظر درگزینش اعضای پارلمان به کنفرانس بن تعطیل شده است.


برخی از اعضای پارلمان مدعی شده اند که "میرویس یاسینی" معاون اول پارلمان و "فوزیه کوفی" بدون توافق اعضای پارلمان مأمور سفر به آلمان واشتراک درکنفرانس بن دوم شده اند. 

درخبرآمده است رئیس پارلمان برای مواجه نشدن با سایر نمایندگان و خبرنگاران رسانه‌ها جلسه امروز پارلمان را تعطیل کرد.

همچنان منابع ایرانی خبر داده اند که دو تن از اعضای سفارت آمریکا نیز در مجلس سنای افغانستان حضور یافتند اما تاکنون دلیل حضور این دیپلمات‌های آمریکایی معلوم نیست.

همچنین روز گذشته "جانان موسی زی" سخنگوی وزارت امور خارجه افغانستان با حضور در یک کنفرانس خبری در کابل اظهار داشت: تا دو روز دیگر هیئتی از طرف دولت افغانستان برای گفت‌وگو و آمادگی برگزاری کنفرانس بن دوم به آلمان سفر می‌کنند.

کنفرانس بن دوم قرار است در تاریخ پنجم دسامبر سال جاری در شهر بن آلمان با حضور بیش از 90 کشور و موسسه بین‌المللی با هدف بررسی پیشرفت گفت‏وگوهای صلح با شبه‏نظامیان طالبان و نیز نقش کشورهاى منطقه و سازمان‏هاى جهانى در این زمینه بحث و گفت‌وگو شود.

همچنین در کنفرانس بن دوم قرار است در رابطه با چگونگى چارچوب همکارى‏هاى بلند مدت افغانستان و جامعه جهانى بعد از سال 2014 تا 2024 و روند واگذاری مسئولیت‏های امنیتی گفت‏وگو شود.