-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

پیمان استراتیژیک با امریکا به نتیجه نمی رسدخبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ایران که درکابل دفتردارد، به نقل از مارشال محمد قسیم فهیم" معاون اول رئیس جمهور کرزی نوشته است که پیمان استراتیژیک میان افغانستان وامریکا به نتیجه نخواهد رسید.

بنا به نوشته خبرگزاری فارس، فهیم تصریح کرد: انسان‌ها پایدار نیستند اما دوستی ملت‏ افغانستان و ایران برای همیشه در تاریخ ‏مستحکم است و بر این اساس پیمان استراتژیک میان افغانستان و آمریکا به نتیجهای نخواهد رسید.
رسانه های رسمی دولت هیچ اشاره یی به سخنان مارشال فهیم در دیدار با وزیرداخله ایران که امضای پیمان استراتیژیک را زیر سوال برده باشد، نکرده اند.
منبع ایرانی از قول آقای فهیم گفته است که میان کشورهای اسلامی مرزی وجود ندارد. درخبرهمچنان اززبان معاون اول کرزی اضافه شده که « ما ما هیچ‏گاه خود را از برادران  ایرانی جدا نمی‏کنیم.»
درهمین حال وزیرداخله ایران درگفت وگو با استاد خلیلی معاونت دوم ریاست جمهوری «از مقامات افغان خواسته تا در زمینه ورود غیرقانونی افغان‏ها به ایران اقدام کنند و برای آنها گذرنامه صادر کنند.»
آقای نجارهمچنان اشاره داده است که : «
وزیر کشور ادامه داد: ما مباحث زیادی در افغانستان داریم که باید پیگیری کنیم که مسائل مهاجران افغان از مهمترین آنها است.»