-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۸, سه‌شنبه

اخطار بسیج ایران به رئیس جمهور آذربایجان

چند روز پس از قتل نویسنده آذری که دستکم یک روحانی حکومتی ایران فتوای قتل او را صادر کرده بود، امروز بیانیه ای نیز با لحن تهدید و هشدار در تهران علیه خود رییس جمهوری آذربایجان، پرزیدنت الهام علی اف، منتشر شد.
این بیانیه را نیروهای چند منظوره حکومتی با عنوان "بسیج" صادر کرده اند که خود را نیروهای بسیجی هشت دانشگاه اصلی تهران معرفی کرده اند.
به گزارش خبرگزاری "فارس"، آنها در بیانیه تهدیدآمیز خود خطاب به رییس جمهوری آذربایجان نوشتند: "آقای علی اف تا دیر نشده صف خود را از یزیدیان جدا کنید" و آنچه را که "اقدامات ضد اسلامی" آقای علی اف نامیدند، "محکوم" کردند.
این در حالی است که قتل فتوای روحانی محافظه کار ایرانی مقیم قم که از پنج سال پیش ریختن خون رفیق تقی، نویسنده آذربایجانی را مباح کرده بود، چند روز پس از قتل رفیق تقی، به تازگی در قم منتشر شده است.
رفیق تقی که روزنامه "جمهوری اسلامی" چاپ تهران نیز او را "سلمان رشدی جمهوری آذربایجان" نامیده بود، شنبه 19 نوامبر، 9 روز پیش، مورد هفت ضربه چاقو قرار گرفت و پس از پنج روز بستری بودن در بیمارستان کشته شد.
رفیق تقی در پنج روز بستری بودن تأکید کرده بود که عوامل جمهوری اسلامی ایران عامل سوءقصد به او بوده اند – هر چند که سفارت ایران در آذربایجان دست داشتن در این طرح را رد کرده بود.
فتوای قتل رفیق تقی را آیت الله فاضل لنکرانی در آذر ماه پنج سال پیش، در 1385 صادر کرده بود.
آیت الله فاضل لنکرانی که از روحانیون ارشد حکومتی بود، خود خرداد 1386 ، شش ماه پس از صدور آن فتوا درگذشت اما فتوایی که داد، دقیقاً پنج سال بعد، عملی گردید.
اکنون پسر او، محمد جواد فاضل لنکرانی در قم از کشته شدن نویسنده آذری ابراز خوشحالی و حمایت کرد.
محمد جواد فاضل لنکرانی که او نیز یک روحانی محافظه کار است، به خود اجازه داده که یک پیام خرسندی نیز صادر کند و در آن بنویسد که خطاب پیامش، مردم جمهوری آذربایجان است و در این پیام تأکید کند که رفیق تقی "ملحد" و "مرتد" و "مهدورالدم" بود.
از واکنش عملی جمهوری آذربایجان و دیدگاه های واقعی سران این کشور نسبت به کشته شدن نویسنده کشورشان و ابراز خرسندی روحانی شیعه ایرانی در قم از این قتل، گزارش متقنی در دست نیست.
دولت آذربایجان و رییس جمهوری این کشور به بیانیه امروز نیروهای چند منظوره حکومتی ایران، با عنوان بسیجی، که تهدید پرزیدنت الهام علی اف بود نیز هنوز واکنشی نشان نداده است.