-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۹, چهارشنبه

بدون جنگ امریکا را به زانو درمی آوریم


به گزارش روزنامه امت، جنرال اشفاق ندیم یک فرمانده ارشد ارتش پاکستان به خبرنگاران گفت: ناتو به طورآگاهانه پست‌های مرزی پاکستان را هدف قرار داده و "جان آلن" فرمانده آمریکایی ایساف باید در این زمینه پاسخگو باشد.
 
جنرال ندیم گفت: ارتش پاکستان از نظر تکنولوژی قادر به جنگیدن با ناتو نیست اما این موضوع باعث نمی‌شود ناتو با نادیده گرفتن معاهده تبادل اطلاعات بین آمریکا، افغانستان و پاکستان پست‌های مرزی پاکستان را هدف قرار داده و بعد از تماس گرفتن مقامات ارتش پاکستان از این موضوع اظهار بی اطلاعی کنند.
 
جنرال اشفاق ندیم تاکید کرد اگر عملیات ناتو عمدی نبوده چرا باید افسران ارتش پاکستان که بعد از عملیات بالگردهای ناتو قصد بررسی اوضاع پست‌های مرزی مورد نظر را داشتند نیز هدف بالگردهای ناتو قرار گرفتند.
 
وی گفت: این تصور اشتباه است که ارتش پاکستان در برابر حمله بالگردهای ناتو از خود دفاع نکرده زیرا واقعیت این است که بالگردهای ناتو با برنامه‌ای حساب شده مرکز مخابراتی ارتش را هدف قرار دادند که سبب شد ارتباط نیروهای ارتش با یکدیگر قطع شود اما با این وجود شلیک پدافند ضد هوایی پاکستان سبب عقب نشینی بالگردهای ناتو شد.
 
جنرال ندیم مدعی شد: ارتش پاکستان اهرم‌های فشار دیگری نیز در اختیار دارد که می‌تواند بدون جنگ و درگیری آمریکا و ناتو را به زانو در آورد.