-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۹, چهارشنبه

شرکت پاکستان به عنوان بخشی ازبی ثباتی منطقه ضروری است

انگیلا مرکل صدراعظم آلمان گفت:
آلمان همواره تاکید کرده که بی ثباتی های منطقه باید پایان یابند و پاکستان بخشی ازین منطقه است، بناً ازین که پاکستان تصمیم گرفته تا در کنفرانس بن شرکت نکند، خیلی متاثر هستیم.

اما صدراعظم آلمان با ابراز امید واری گفت، برلین تلاش های خود را ادامه می دهد تا پاکستان را وادار به اشتراک در کنفرانس بن بسازد.

همچنان رییس جمهور افغانستان دیروز در یک تماس تلیفونی با صدر اعظم پاکستان یوسف رضا گیلانی، از وی خواست تا وزیر خارجه کشورش را برای اشتراک به کنفرانس بن به آلمان بفرستد.

اسلام آباد پس از این اجلاس با نشر خبرنامه یی گفت:
پاکستان امیدوار است تا کنفرانس بن با موفقیت برگزار شود، اما با در نظرداشت رویدادهای و شرایط فعلی، تصمیم گرفته است تا در کنفرانس بن شرکت نکند.

در اعلامیه، حکومت پاکستان یکبار دیگر تاکید کرده است که همکاری هایش با ایالات متحده امریکا و ناتو را بازنگری می کند.

پاکستان این تصمیم جدی را در اعتراض به حملهء طیاره های ناتو گرفت که در آن 24 سرباز پاکستانی در یکی از مناطق مرزی این کشور با افغانستان کشته شدند.

اسلام آباد این حمله را تجاوز بر تمامیت ارضیش خوانده و در پاسخ به این حمله همچنان کاروان های را متوقف ساخت که از طریق پاکستان، برای نیروهای ناتو در افغانستان مواد انتقال می دهند.