-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۹, چهارشنبه

پاکستان؛ ناخن بی بی سی درانبر سانسور

شبکه تلویزیونی الجزیره درباره رابطه واکنش های اخیر مقامات پاکستانی به حمله ناتو و توقف پخش برنامه های بی بی سی گفت:
سازمان رسانه ها در پاکستان  دیروز اعلام کرد برخی رسانه  های خارجی به خصوص پس از عملیات اخیر در مناطق قبایل که طی آن مراکز ارتش پاکستان هدف قرار گرفت اقدام به تبلیغات علیه ارتش این کشور می کنند به همین سبب بر ضرورت توقف پخش برنامه های برخی شبکه ها از جمله بی بی سی تاکید کرد.
 سی ان ان، اسکای نیوز و برخی دیگر از شبکه ها نیز از جمله شبکه هایی هستند که پخش آنها در پاکستان متوقف شده است. 
ارتش پاکستان حمله اخیر نیروهای ناتو مستقر در افغانستان به منطقه مهمند در مرزهای این کشور با پاکستان را عمدی و تجاوزکارانه توصیف کرد.

شرکت های پخش کیلی برنامه های کانال های خارجی پخش برنامه های بی بی سی را متوقف کرده اند اما برخی معتقدند ممکن است این اقدام مقامات پاکستان به پخش برنامه مستندی از شبکه بی بی سی مربوط باشد که چند روز پیش آن را پخش کرد و از ارتباط بین افراد مسلح طالبان پاکستان در مناطق قبایل پاکستان و سازمان اطلاعات این کشور سخن می گفت که این امر ارتش پاکستان را به خشم آورد.
فرماندهی نظامی پاکستان حمله به نیروهای نظامی این کشور را عمدی دانسته و اعلام کرده است پاکستان تحقیق مشترک درباره این حادثه را نمی پذیرد زیرا تحقیقات مشترکی که در سابق انجام شده نشان داده است که این کار رضایت پاکستان را جلب نمی کند. 
در همین حال برخی معتقدند پاکستان حریم هوایی خود را به روی هواپیماهای آمریکا و ناتو می بندد اما برخی معتقدند ممکن است پاکستان انتظار داشته باشد آمریکا برای جبران این حمله، حملات خود به مناطق قبایل را متوقف کند یا آن که انتظار حمایت مالی سخاوتمندانه ای را از آمریکا دارد.