-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۷, چهارشنبه

شاهزاده سعودی:گسترش جهل و تکفیر درعربستان


یک شاهزاده سعودی که همواره از منتقدان شیوه حکومت آل سعود بر این کشور بوده است، درباره گسترش افراطی گری، جهل و تکفیر در عربستان اظهار نگرانی کرد.

به گزارش شبکه خبری العالم به نقل از سایت التوافق، شاهزاده " بسمه بن سعود بن عبدالعزیز آل سعود " خواستار مسئولیت پذیری درقبال عربستان شد تا این کشور که تندروی و جهل و تکفیر آن را فراگرفته است، از افتادن به دره سقوط نجات یابد.

خانم بسمه بن سعود در یکی از پایگاههای اجتماعی بر روی شبکه اینترنت نوشت: دستانش بسته است و جز دعا کاری نمی تواند بکند.

وی تاکید کرد: اگر علما و شبکه های تلویزیونی و مطبوعات محلی جرات و شجاعت داشته باشند، حاضر است در هر زمینه ای با آنها گفت و گو کند.

این شاهزاده سعودی افزود: "من به منزله کالایی تبلیغاتی در اختیار جریان های سیاسی یا دینی نیستم بلکه تنها شهروندی عربستانی هستم که دختر یکی از بنیانگذاران حکومت سعودی و خدمتگزار دین و جامعه خود هستم".

شاهزاده بسمه تاکید کرد: "من شخصا از تلاشگران اساسی خواهم بود که سعی در بالا بردن نام و جایگاه عربستان در جهان باشم تا بتوانیم بر جهل پیروز شویم و این هدف یکی از نخستین اهداف پیامبر اکرم (ص) بود. همچنین تلاش ما بر این است که مسائلی که مغزها را با آن شستشو داده اند به کنار بگذاریم".

این شاهزاده سعودی خاطر نشان کرد: من نمی توانم منشا کمک به وزارت کشور باشم؛ وقتی به من اجازه داده نمی شود به صورت درست در کشور محبوب خودم فعالیت کنم.

شاهزاده بسمه آرزو کرد که می توانست با جدیت و استقلال برای کمک به همه نیازمندان و حل همه مشکلات اقدام کند

بسمه بنت سعود همواره با انتشار مقاله هایی در مطبوعات، از شیوه حکومتی آل سعود و گسترش فقر و فساد و افراطی گری در این کشور انتقاد کرده، و به خاندان حاکم درباره ورود بیداری اسلامی و بهار عربی به این کشور، هشدار داده است.