-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۱۹, شنبه

جنگ اعلام ناشده، علیه ایران آغاز شده


روزنامه گاردین چاپ لندن، در شماره پنجشنبه ۸ دسامبر ۲۰۱۱ نوشت: شواهد نشان می‌دهد، جنگ مخفی آمریکا و اسرائیل علیه ایران، با حمایت بریتانیا و فرانسه، از هم اکنون آغاز شده و روز به روز گسترش می‌یابد.
کشتن دانشمندان ایرانی، استفاده از جنگ افزار سایبری، حمله به تاسیسات موشکی، و کشتن یکی از فرماندهان سپاه (متخصص موشکی سپاه که در انفجار ملارد کشته شد) از جمله این شواهد است.تصمیم انگلستان برای اعمال تحریم علیه تمام بانک‌ مرکزی ایران و تحت فشار قرار دادن اتحادیه اروپا برای تحریم نفت ایران، نمونه های خوبی است که نشان دهنده جنگ مخفی ابعاد بزرگتری به خود می گیرد. مقام های وزارت دفاع بریتانیا به روزنامه گاردین گفته اند، چنانچه آمریکا اجرای طرح حمله به ایران را جلو بیاندازد، (که به عقیده آنها همینطور خواهد شد)، در آنصورت از "نیروی نظامی بریتانیا درخواست کمک می کند و این کمک را دریافت نیز خواهد کرد. شاید این حمله انجام نگیرد. شاید هدف از بحث‌ درباره این جنگ، بیشتر ایجاد بی ثباتی باشد تا دست زدن به یک حمله تمام عیار، اما شکی نیست که کسانی در آمریکا، بریتانیا و اسرائیل هستند که نظر دیگری دارند."
ادعاها در رابطه با ایران بر اساس "اطلاعات سری" از طرف کشورهای غربی مطرح می‌شود. اما حتی جیمز کلپر، رئیس اطلاعات ملی آمریکا هم تصدیق کرده که شواهد حاکی از آن است که ایران برنامه خود برای تولید سلاح هسته‌ای را در سال ۲۰۰۳متوقف کرده و هنوز از سر نگرفته است. حتی اگر ایران توانایی تولید سلاح هسته‌ای را به دست آورد، - که به اعتقاد عده‌ای آرمان واقعی رهبران جمهوری اسلامی است-، باز هم در موقعیتی قرار ندارد که به کشوری (اسرائیل) حمله کند که بیش از ۳۰۰ کلاهک هسته‌ای دارد و از طرف قوی‌ترین نیروی نظامی جهان حمایت می‌شود.
حمله آمریکا و اسرائیل به ایران، مناقشه ای منطقه‌ای را به یک توفان جهانی تبدیل خواهد کرد. ایران قطعا در پاسخ، مستقیما و با کمک متحدانش به اسرائیل، آمریکا و کشورهای عربی متحد آمریکا در حاشیه خلیج فارس حمله خواهد کرد، و مانع از عبور۲۰ در صد از نفت صادراتی جهان از طریق تنگه هرمز خواهد شد. صرف نظر از کشتار و ویرانی‌های ناشی از این جنگ، تاثیر آن بر اقتصاد جهان غیر قابل تصور خواهد بود.عقل و منطق حکم می‌کند که چنین اقدام خصمانه‌ای نباید صورت بگیرد. همچنان کهاشتباه محاسبه درایران، احتمال دارد تعادل را به ضرر ایران برهم بزند.