-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

واشنگتن: درب‌های اسلام‌آباد روی آمریکا بسته شده است


به گزارش فارس، مقامات آمریکایی معتقدند که اختلاف بین آمریکا و پاکستان شکل جدی‌تری به خود گرفته و شکاف بوجود آمده بین 2 کشور در حال عمیق‌تر شدن است. 

به نوشته روزنامه "نیویورک تایمز"، مقامات آمریکایی اعتراف کردند که توقف ارسال تدارکات ناتو به افغانستان در شرایط فعلی یک بحران مالی برای آمریکا بوجود آورده است. 

آنان همچنین اذعان داشتند که 10 سال بعد از حادثه 11 سپتامبر درب‌های اسلام‌آباد به روی واشنگتن بسته شده است و صمیمیت سابق در روابط 2 کشور وجود ندارد. 

به گزارش نیویورک تایمز، همراهی پاکستان با آمریکا برای مبارزه با تروریسم مشروط به برخی مسائل شده است که این امر ادامه این همکاری را محدود می‌کند.

این روزنامه آمریکایی به نقل از مقامات بلندپایه پاکستانی و آمریکایی گزارش داد: تیرگی روابط آمریکا با پاکستان موجب تقویت تروریسم داخلی پاکستان شده که این مسئله عملیات علیه این تروریست‌ها را با پیچیدگی‌های زیادی مواجه کرده است.

پس از حمله مرگبار اخیر ناتو به مرز پاکستان و کشته شدن چندین سرباز این کشور، پاکستان به صراحت اعلام کرد که سیاست خارجی خود را تغییر داده و درباره روابط خود با آمریکا در تمام امور تجدید نظر می‌کند.

به گزارش این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی، روابط پاکستان با آمریکا بعد از حمله بالگردهای ناتو به پست‌های مرزی این کشور به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ روابط 2 کشور رسیده و این در حالی است که پاکستان تحقیقات ناتو در زمینه این حادثه که در آن پاکستان و آمریکا هر 2 مقصر شناخته شده‌اند را نپذیرفته است.

این موضوع تنش میان پاکستان و آمریکا را افزایش داده و آخرین امیدها برای تجدید روابط با پاکستان را با چالش مواجه ساخته است.