-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۰, شنبه

محسن قرائتی مدعی شد : دانشگاه بیشتر، فساد بیشتر

حجت‌الاسلام و المسلمين محسن قرائتي، در دومين نشست "نماز، تراز جامعه اسلامي" اظهار داشت:
مطلب تلخ اين است كه در هر كشوري كه دانشگاه بيشتر است، آمار فساد هم بيشتر است و اين است كه علم به تنهايي نتيجه ندارد و اخلاق و تربيت نمي‌دهد و با كامپيوتر و روانشناسي و جامعه‌شناسي و اين‌ها كسي تربيت نمي‌شود.

وي اظهار داشت: تعليم و تربيت بايد هدفمند باشد و اگر كسي تمام افراد بي‌سواد را بگيرد و ديپلمه تحويل بدهد اما آنان تارك الصلاه باشد، ذخيره‌اي براي آخرت خود ندارد.
رييس ستاد اقامه نماز كشور عنوان كرد: با سخنراني دسته‌جمعي و سر صف نمي‌شود كسي را تربيت كرد، چرا كه پرورش به حرف زدن نيست بلكه گفت‌وگوي تن به تن و خصوصي راه تربيت است، به اين خاطر است كه تعداد افرادي كه با برخورد مسلمان شده‌اند، از افرادي كه با سخنراني مسلمان شده‌اند، بيشتر است.
قرائتي خاطرنشان كرد: در زمان شاه طلبه‌ شدن يعني فقر و الان هم زندگي طلبه‌ها ضعيف است، حال اگر چند آخوند، وكيل و وزير و قاضي شدند دليل اين نيست كه همگاني است؛ برخي طلبه‌ها حقوقي كمتر از يك كارگر افغاني مي‌گيرند و بالاترين حقوق در حوزه 250 هزار تومان است و كدام آخوند را ديده‌ايد كه برج و مزرعه داشته باشد؟ هر چند پولدار بودن بد نيست، از چه راهي پول در آوردن مهم است.
رييس ستاد اقامه نماز كشور تقاضايي در خصوص برگزاري جلسات تفسير بيان كرد و گفت: جلسه نبايد بيشتر از نيم ساعت طول بكشد و خسته‌كننده باشد. نمره و ترم واحد نداشته باشد و آياتي كه مورد نياز است انتخاب شوند چرا كه به ترتيب آيه‌ها نمي‌شود تفسير كرد زيرا ممكن است آيه‌اي به درد كسي كه گوش مي‌كند، نخورد.
قرائتي دليل ناموفق بودن كتاب معارف در دانشگاه را نوشتن كتاب بر اساس علم نويسنده، عنوان كرد و افزود: بايد براي هر دانشكده و رشته، آيات و روايت مخصوص به خودش را استفاده كنيم.
وي در پايان گفت: معلمان لباس و شغل خود را با هيچ چيز عوض نكنند، معلم خوب كسي است كه عوام حرف او را بفهمند و خواص بپسندند.