-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۶, سه‌شنبه

به جای نام ظاهری انتخابات، خودتان انتصابات کنید بهتر است


شیخ مهدی کروبی، نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری دوسال پیش ایران و رییس پیشین مجلس شورای اسلامی، انتخابات پیش روی مجلس را "فرمایشی" توصیف کرد و گفت: بهتر است که حکومت به جای برگزاری انتخابات، خود مستقیما افرادی را به عنوان نماینده مجلس منصوب کند.

آقای کروبی که بیش از 10 ماه است در حصر خانگی به سر می برد، این سخنان را در دیداری با همسرش بیان کرد.
رییس پیشین مجلس شورای اسلامی به خانم فاطمه کروبی گفته است: «آقایان از تداوم قهر و نارضایتی مردم به خوبی مطلع هستند و می خواهند انتخاباتی فرمایشی و دستوری ترتیب دهند... و پروژه تکراری انتخابات 88 را بار دیگر پیاده کنند».
در حالی که اکثریت قریب به اتفاق اصلاح طلبان اعلام کرده اند در انتخابات مجلس شرکت نمی کنند، ثبت نام از نامزدها از روز شنبه در ایران آغاز شده است.
خبرگزاری "فارس" گزارش داد که تقریبا تمام افرادی که برای ثبت نام به حوزه ها مراجعه کرده اند، از جبهه اصولگرایان هستند. تنها فرد جنجالی که در این سه روز برای انتخابات ثبت نام کرده، به گزارش "فارس"، آقای مهدی خزعلی است.
خبرگزاری "مهر" روز گذشته نوشته بود حوزه های ثبت نام آنچنان سوت و کور است که حوصله خبرنگاران سر می رود.
همزمان، شیخ حسن ابراهیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد و ابراز نگرانی از فعالیت هواداران دولت در جریان انتخابات مجلس، گفت: «اسنادی وجود دارد که جریان انحرافی، رسما ولایت فقیه را مزاحم اهداف خود می داند».