-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۱۹, شنبه

مردم ایران مواد خوراکی ذخیره می کنند


نگرانی مردم ایران از احتمال بروز جنگ قریب الوقوع، آنها را ناچار کرده به خریدن و انبار کردن مواد خوراکی بپردازند.

همزمان با سخنان باراک  اوباما که بار دیگر تأکید کرد "هیچ گزینه ای" را برای مقابله با اتمی شدن حکومت ایران رد نمی کند، منابع خبری از ایران می گویند جدی شدن احتمال حمله نظامی به تأسیسات اتمی ایران، شهروندان را بسیار نگران کرده و به نوشته خبرگزای "روتیرز"، زندگی ایرانیان "مختل" شده است.
یک استاد دانشگاه در ایران به "رویترز" گفت: «ایران و غرب در یک بازی خطرناک درگیر شده اند و من از نگرانی اینکه یک درگیری نظامی چه خرابی هایی می تواند در ایران به وجود آورد، شب ها خوابم نمی برد».
براساس گزارش "رویترز"، نگرانی ها از وقوع جنگ در ایران آنچنان شدید شده که در بازار بزرگ تهران، فروشندگان مواد غذایی مردم را ترغیب می کنند تا پیش از آغاز جنگ مواد غذایی را خریداری و انبار کنند.
یک آموزگار جوان ایرانی به نام مینا نیز به "رویترز" گفت: «آیا این موضوع که خارجی ها در حال ترک ایران هستند، به روشنی نشان نمی دهد که غربی ها قصد حمله نظامی به ایران را دارند؟!».
همزمان، ایرانیان ابراز نگرانی می کنند که در صورت وقوع جنگ، جمهوری اسلامی همه مرزها را ببندد و همه ملت را به گروگان بگیرد.
براساس این گزارش، اصلی ترین دلیل بالا رفتن بهای ارزهای خارجی در ایران نیز، همین نگرانی است که موجب شده میلیون ها نفر با بیرون کشیدن پول خود از بانک ها، آنرا به ارزهای معتبر خارجی تبدیل کنند.
براساس گزارش های پیشین، این بار حتی سران رژیم نیز احتمال جنگ را جدی گرفته اند و به همین دلیل سپاه پاسداران در حال انتقال نیروها و موشک های خود به موقعیت جنگی است.