-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۱۹, شنبه

امریکا جنگ مخفی برضد ایران به راه انداخته است


مجری شبکه شبکه تلویزیونی سی ان ان درگفت وگو با فرید زکریا، گفت:" اگر تصاویر منتشر شده ایران درباره هواپیمای بدون سرنشین امریکایی درست و واقعی باشد و اینکه ایرانی ها یا سامانه هدایت ان را هک کرده یا این که به هر شیوه دیگری به زمین نشانده باشند، به هرحال این مساله نشان دهنده شروع نوعی جنگ مخفی آمریکا بر ضد ایران است. آیا اینطور نیست؟"

فرید زکریا اندیشمند سیاسی و تحلیلگر مجله نیوزویک در سی ان ان گفت:
بی تردید همینطور است. نباید فراموش کرد که آمریکا در عملیات مخفیانه برضد ایران بسیار فعال است. هواپیماهای بدون سرنشین امریکا یکی از مولفه های مورد استفاده برای این منظور است. درعین حال امریکا از شمار زیادی از مخالفان رژیم ایران و همچنین گروه های خاص حمایت مالی می کند که در مرزهای ایران فعالیت می کنند.
 در عین حال درباره این هواپیمای بدون سرنشین باید توجه داشت که ایا ایران از شیوه های نامتقارن یا جنگ نامتقارن برای برخورد با امریکا استفاده می کند یا خیر .ایران نمی تواند هواپیمای بدون سرنشین بسازد و درنتیجه احتمالا مقامات ایرانی به این نتیجه رسیده اند که در سامانه هدایت هواپیماهای بدون سرنشین مذکور نفوذ کنند و با هک کردن انها ، این پرنده ها را به زمین بنشانند و البته درست هم هست با توجه به اینکه خسارتی به این هواپیما وارد نشده است ، ایرانی ها به نوعی سامانه این هواپیما راهک کرده اند . این اقدام ، مصداق بسیار جالبی از جنگ نامتقارن است. چینی ها از این شیوه ها در تقابل با امریکا استفاده کرده اند و ایران نیز بی تردید این مساله را بررسی می کند."
مجری شبکه در ادامه درپاسخ به سوالی درباره پیامدهای سرنگونی این هواپیمای امریکایی گفت:" اینکه گفته می شود ایرانی ها نمی دانند با این هواپیمایی که در اختیار دارند چه کار کنند به هیچ وجه درست نیست. اینگونه اظهارات احمقانه است. ایران کشوری بسیار پیشرفته است. جامعه ایران پیشرفته است. ایرانی ها سانتریفیوژ می سازند و برنامه هسته ای دارند . در ساخت هواپیماهای بدون سرنشین نیز از فناوریهای بسیار پیشرفته استفاده می شود. ایرانی ها به این نوع فناوری علاقه مند هستند . در ساخت این هواپیماها از فناوری های بسیار جدید امریکا استفاده شده است. در عین حال باید توجه داشت ایرانی ها در حال حاضر ، چیزی را در اختیار دارند که روسها  و چینی ها خواهان ان هستند. شیوه های مختلفی وجود دارد که از طریق ان ایران می تواند فناورهای موجود در این هواپیماهای بدون سرنشین را به چین یا روسیه بدهد و درعین حال بتواند مسوولیتش را در انتقال این اطلاعات انکار کند . ایران می تواند عکسها یا طرح کلی این هواپیما را به پکن و یا روسیه بدهد . با این اوصاف ، این هوپیما می تواند بعنوان یک برگ برنده در دست ایران در تعامل با دیگر کشورها باشد .