-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۰, شنبه

شرکت های امریکایی به دنبال گنج های گور کردۀ قذافی


به گزارش سرویس بین الملل پایگاه خبری تحلیلی "انتخاب" به نقل از روزنامه الوطن چاپ کویت، شرکت های آمریکایی و غربی، فعالیت فشرده خود را برای یافتن چندین تن شمش طلا، جواهرات و میلیون ها دلار و یورو آغاز کردند که به «گنجهای قذافی» معروف هستند.

گفته می شود که نزدیکان رژیم سابق لیبی، بعد از آزادی طرابلس، این گنجها را در صحرا دفن کردند.

به نوشته الوطن، هواپیماهای اکتشافی غرب که به دستگاه های کشف فلز و عکسبرداری فضایی مجهز هستند، مناطق گسترده ای در صحرای لیبی را اسکن کرده اند، به خصوص بعد از اینکه مقداری شمش طلا در صحرای لیبی و نزدیک به روستای هون، در مرکز لیبی، کشف شد.

طی هفته های گذشته، هواپیماهای اکتشافی در مرزهای الجزایر و لیبی و در ارتفاع پایین مشغول پرواز هستند و گفته می شود که ناتو این هواپیماها را برای اسکن از صحرای لیبی و به منظور پیدا کردن گنجهای قذافی به کار گرفته است.

تطمیع مامور مخفی کردن گنج قذافی

در گزارش ها آمده است، مقامات نیجریه دو لیبیایی را بازداشت کرده اند که مخفیانه وارد خاک نیجریه شده بودند و گفته می شود که این دو نفر از طرف یک شرکت امنیتی آمریکا مامور بودند تا "مویجی" را تطمیع و در پی آن مکان گنجهای قذافی را پیدا کنند.

مویجی فردی است که قذافی او را مامور پنهان کردن اموالش کرده بود.