-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۰, شنبه

یک زیردریایی اتمی ارتش امریکا به سمت تنگه هرمز در حال حرکت است


درحالی که تحریکات نظامی ایران درخلیج فارس ادامه دارد، پایگاه خبری « بالاترین» نوشت: به گزارش "کاتینگ ایج" یک زیردریایی اتمی آمریکا از نو "اوهایو" راهی تنگۀ هرمز شده است.
به گزارش همین منبع جابجایی و مرخصی های سرنشینان این زیردریایی لغو شده و قرار است حتا بارگیری این زیردریایی در جریان سفرش توسط هلی کوپترهای ارتش آمریکا صورت بپذیرد. همین منبع افزوده است که مدت مأموریت این زیردریایی در تنگۀ هرمز شش ماه اعلام شده است. هر یک از زیردریایی های اتمی آمریکا مجهز به 150 موشک "تام هاک" با بُرد 2500 کیلو متر است که قادر به حمل کلاهک های اتمی نیز هستند. به نظر می رسد که اعزام زیردریایی اتمی آمریکا به تنگۀ هرمز واکنشی به تهدیدهای اخیر مقامات ایران مبنی بر بستن تنگۀ هرمز باشد. در بیست و هشتم دسامبر گذشته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در واکنش به سخنان محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهوری ایران و دریادار حبیب الله سیاری فرماندۀ نیروی دریایی جمهوری اسلامی گفته بود که آمریکا هیچ تهدیدی را علیه امنیت تنگۀ هرمز نمی پذیرد.