-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۲۲, سه‌شنبه

رستاخیزمقاومت؛ ایران عبرت جهان اسلام شده


 امروزه هر کشوری که در آن بهار عربی اتفاق می‌افتد، اولین حرفشان این است که الگوی حکومتی ما ایران نیست.


مصطفی تاجزاده معاون وزیر معاون وزیرداخله دردورۀ محمدخاتمی که در زندان به سر می‌برد، مسئولیت برگزاری هرگونه انتخابات غیرآزاد را متوجه شخص رهبر جمهوری اسلامی دانست.
به گزارش سایت کلمه، وی تصریح کرده: «مسئولیت برگزاری انتخاباتی فرمایشی و رسوا که یقیناً با عدم شرکت و رأی ندادن قشرهای وسیعی از هم وطنان مواجه خواهد شد، در درجه اول به عهده شخص رهبر است و ایشان باید درباره نتایج سوء و بعضا مهلک این اقدام غیرقانونی و غیر مصلحت آمیز، پاسخگوی مردم و آیندگان باشد.»
تاجزاده که خود در زمان دولت خاتمی رئیس ستاد برگزاری انتخابات در وزارت کشور بود، در عین حال تاکید کرده که اگر شرایط برپایی یک انتخابات آزاد فراهم شده و شروط آقای خاتمی محقق شود «باید با مشارکت وسیع و فعال در انتخابات، فردایی بهتر را برای همه ایرانی‌ها رقم زد و بدخواهان را که طرح‌های خطرناکی را علیه میهن و مردم تهیه کرده‌اند، ناامید کرد».
مصطفی تاجزاده که از ۲۲ جوزای ۸۸ در زندان به سر می‌برد، در سخنان خود به "بهار عربی" اشاره کرده و تصریح کرده که پس از برگزاری انتخابات آزاد در مصر و تونس، ملت ایران رفتارهای "اهانت‌آمیز" را تحمل نخواهند کرد.
وی همچنین از این مسئله اظهار تاسف کرده که کشور ایران به جای آنکه به گفته‌ی وی "الگوی جهان اسلام" باشد به "عبرت جهان اسلام" تبدیل شده.
این عضو جبهه مشارکت گفته: «امروزه هر کشوری که در آن بهار عربی اتفاق می‌افتد، اولین حرفشان این است که الگوی حکومتی ما ایران نیست. یعنی که امتیاز ویژه و انحصاری به روحانیت نمی‌دهیم، حجاب را اجباری نمی‌کنیم و حقوق منتقدین و مخالفین، حتی سکولارها و مارکسیست‌ها را به رسمیت می‌شناسیم و در رقابتی صددرصد آزاد، اعتماد مردم را به خود جلب می‌کنیم».
تاجزاده همچنین به عقب‌نشینی "اسلام طالبانی" در کشورهای مسلمان اشاره کرده و گفته تنها در ایران است که همچنان بر قرائت طالبانی از اسلام پافشاری می‌شود و شعار "همه برای یک نفر" مطرح می‌شود.
معاون سیاسی وزارت کشور دولت اصلاحات، برگزاری انتخابات آزاد را راه پیروزی اسلام سازگار با دموکراسی بر اسلام "مصباحی" دانسته و گفته: «اگر در ایران هم انتخابات آزاد باشد، اسلام سازگار با دموکراسی و آزادی و مدافع حقوق بشر بر اسلام مصباحی – خوارجی پیروز خواهد شد. به همین دلیل اقتدارگراها از انتخابات آزاد می‌ترسند و حتی در شرایطی که کشور با بحران‌های جدی مواجه است و چاره‌ای جز برگزاری انتخابات آزاد نیست، ترجیح می‌دهند میهن و اسلام و مردم لطمه ببینند اما تن به خواسته مردم و رأی مردم ندهند و آنان را ذره‌ای در قدرت خود شریک نساخته و مشارکت ندهند».