-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ آذر ۱۳, یکشنبه

محافظان والی سرپل به زنان تجاوز کرده اند

چهار شنبه هفته گذشته یک زن در روستای خرابهٔ ولایت سرپل مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.


عین الدین شوهر این زن  که به شهر مزار شریف آمده بود، ادعا دارد که شخص متجاوز از محافظان  والی سرپل است.
او می گوید که شب چهار شنبه از سر کار به خانه اش برگشته و متوجه تجاوز محافظ والی سرپل به خانمش شده است.
عین الدین پس از آن این قضیه را به نیروهای امنیتی خبر می دهد که منجر به دستگیری متهم می شود.
او خواستار اجرای عدالت در این مورد است و می افزاید که والی سرپل در تلاش است که با استفاده از مقام حکومتی اش متهم را آزاد کند .
از سویی هم ، سید محمد عیسی  نمایندهٔ مردم سرپل که با عین الدین به مزار شریف آمده بود، می گوید: «در یک هفته گذشته دو مورد تجاوز جنسی از سوی محافظان والی سرپل صورت گرفته است.»
مورد اول شامل رویدادی ست که یک محافظ والی سرپل به نام شریف یوسفی یک دختر را از ولسوالی گرزیوان ولایت فاریاب ربوده و به ولایت سر پل انتقال داده است .
رویداد دوم هم همین قضیه عین الدین گزارش داده شده است.
سید محمد عیسی می افزاید که عین الدین از سوی والی سرپل تهدید شده تا رضایت دهد که  فرد متجاوز از بند رها شود .
در همین حال سید انور رحمتی، والی سرپل در حالی که گفته های عین الدین را به شدت رد می کند می گوید:«دلایلی وجود دارد که نشان دهنده آن است که پای محافظ اش به آن خانه کشانده شود.»
والی سر پل می افزاید: «تجاوزی صورت نگرفته و  متهم که سجاد نام دارد هم اکنون در بازداشتگاه به سر می برد و قضیه زیر بررسی قرار دارد. یک اشتباه از سوی او رخ داده است که من مداخله نخواهم کرد.»
از سوی دیگر نسیمه آرزو رییس امور زنان ولایت سرپل نیز موضوع تجاوز جنسی را رد کرده می افزاید شواهدی در دست است که یک عده برای بدنام ساختن والی سرپل این گونه توطیه ها را به راه می اندازند.
بر بنیاد گفته های بانو آرزو قضیه به داکتران نیز راجع شده و از سوی مسؤولان صحی هم قضیه تجاوز جنسی رد شده است .

هر چند قضایای مشابهی پیش از این  از ولایت سرپل گزارش شده و در یک مورد چند ماه پیش یک دختر خرد سال از سوی کاکایش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته بود ، اما این بار موضوع تجاوز جنسی از سوی رییس امور زنان این ولایت رد  می شود .

ادعاهای عین الدین، حرف‌های والی سرپل و رییس امور زنان این قضیه را پیچیده تر ساخته است، باید دید که پس از تحقیقات دادگاه اصل مسأله از چه قرار است.