-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۹, جمعه

آی، اس، آی: با طرح های امریکا عیار می شویم


به نظرمی رسد که حکومت کابل از فرصت ها عقب افتاد وازهیچ تجربه یی نیاموخت. ارگ نشیان سرگرم منازعه با ناتو وامریکا شدند، پاکستان همیاری ونزدیکی پیشه کرد. حالا ثمرش را می گیرد. به این گزارش توجه کنید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، احمد شجاع پاشا و معاونان وی در یک نشست غیرمعمول 3 ساعته با اعضای کمیته دفاعی سنای پاکستان که در پشت درهای بسته انجام شد، سیاست‌های سازمان اطلاعات این کشور در قبال مبارزه با تروریسم را بازگو کردند.

سران سازمان اطلاعات پاکستان در این جلسه افشا کردند که مذاکره با طالبان به خصوص طالبان پاکستانی ادامه دارد و این مذاکرات در چند ماه آینده با پیشرفت عمده ای پایان می‌یابد.
مقامات ISI اظهار اطمینان کردند که شگفتی عمده‌ای در این جبهه در انتظار است و ابعاد کلی اوضاع افغانستان به سرعت در حال تغییر است.
سران سازمان اطلاعات پاکستان تأکید کرده اند که ISI سیاست خود را با تغییر طرح‌های بازیگران عمده افغانستان عوض می‌کند.
به گزارش فارس، این نشست در حالی انجام شده است که بحث مذاکرات مخفیانه آمریکا با نمایندگان طالبان در قطر به طور غیررسمی تأیید شده است و بر اساس همین مذاکرات قرار است بزودی دفتر طالبان در قطر افتتاح شود.
پس از علنی شدن این اقدامات مخفیانه که با واکنش دولت افغانستان نیز همراه بود، رسانه‌های پاکستانی در روزهای گذشته خبر دادند که شجاع پاشا به قطر سفر کرده است.
نشست روز پنجشنبه شجاع پاشا با سناتوران پاکستانی نیز پس از این سفر انجام شد.
از سویی دیگر دولت پاکستان از چندی بدین سو مذاکراتی را با طالبان پاکستانی آغاز کرده است که اشاره رئیس سازمان اطلاعات پاکستان به شگفتی بزرگ در مذاکره با طالبان بیشتر به این موضوع اشاره دارد.