-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۷, چهارشنبه

زوج ابریشمین آواز، درشب ویانا


گزارش : شبعۀ ادبیات  کانون 

کانون فرهنگ افغان در اتریش ، به پیشواز سال نو 2012 م ، به منظور تحسین و تقدیر فرهنگیان و نخبه گان کشور عزیز مان، محفلی را به هنر نمایی دو زوج موفق،
علی حفیظ ودیفیانی در سالون زیبای کریستال برگزار نمود.
درین شب به یاد ماندنی ، برعلاوۀ تعداد کثیری از هموطنان ما مقیم کشور اتریش ، از کشور هایی چون هنگری، چک، سلواک، آلمان، هالند ، لندن و دوبی نیز اشتراک ورزیده بودند.
 در ابتدا آقای عبدالله ارغندیوال گویندۀ محفل از محترم میر رئیس کانون، دعوت به عمل آوردند که محفل را با سخنان شان افتتاح کنند.
محترم میر، تشریف آوری هموطنان عزیز را خوش آمدید گفتند و با قدر دانی از همکاری اتحادیۀ بین المللی مهاجران افغان ، پیام محترم اخترمحمد صافی رئیس آن اتحادیه را به حاضرین مجلس قرائت کردند.
در ضمن از همکاری های بی شائبه دوستان فرهنگی کانون ، هر یک محترمه صالحه جان واصل وهاب ، محترمه زهره جویا ، آقای راوش، جناب محترم صدیق وفا، محترم کریمی استالفی، محترم فضل الرحیم رحیم و آقای زلمی مسجدی، سلیم شاهین رئیس کمپنی شاهین فلم ، استاد وکیل نشات وتعداد زیاد  نویسنده گان کتاب تقدیر به عمل آوردند و کتاب های شان  که بیش  از سیصد جلدبود به علاوۀ نوار های هنرمند موفق کشور لطیف ننگرهاری به نمایش گذشته شد.
محترم میراز شخصیت های فرهنگی کشور مان هریک محترم جنرال مصطفی خان و محترمه سیمین جان مشرف ، جناب شیرمحمد خاور ، محترمه نسرین جان فروغ ، دعوت کرد تا تقدیر نامه و تحسین نامه هائی که از طرف شعبۀ ادبیات کانون برای هنرمندان و دوستان دیگری تهیه شده بود برای آنان تقدیم کنند.
عقربه ها ، ساعت یک شب و پایانی محفل را اعلام می کردند و هنرمندان عزیز مان نیز ناگزیر بودند که ختم محفل را اعلان کنند ، اما تماشاچیان با اهدای شاخه های گل و کف زدن های ممتد ، این دو پیوند افغان ـ هند را گلباران کرده و خواهان ادامۀ برگزاری چنین مجالسی بودند.