-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۲۷, سه‌شنبه

جزييات تازه از شكنجه‌ مرگبار پسر 9 ساله درایران

منبع: روزنامۀ شرق
تحقيقات پليسي براي پي بردن به جزييات شكنجه مرگبار كودكي 9 ساله كه در كرج روي تخت بيمارستان جان باخت، همچنان ادامه دارد و پليس يك مظنون را در اين رابطه دستگير كرده است. 

اين كودك كه گفته ‌مي‌شود نامش علي‌ است سه روز قبل در بيمارستان باهنر كرج جانش را از دست داد. وقتي اين كودك به بيمارستان منتقل شد كاملا بيهوش بود و پرستاران نتوانستند با او صحبت كنند و بدون اينكه بدانند اين كودك به چه دليل بيهوش شده اقدامات خود را براي نجات او آغاز كردند. 

زماني كه پرستاران در حال اقدامات لازم براي نجات جان پسربچه بودند مردي كه او را به بيمارستان منتقل كرده‌ بود در ايستگاه پرستاري، فرم مخصوص همراه بيمار را پر مي‌كرد. اين مرد جوان در آن فرم نوشت كودك نامش علي‌ و فرزند اوست. او شماره تلفن همراه و آدرسي را هم در پرونده كودك ثبت كرد اما وقتي از سوي پرستاران مورد سوال قرار گرفت كه چرا اين كودك بيهوش شده جوابي نداد و از بيمارستان خارج شد و ديگر پرستاران نتوانستند او را پيدا كنند. 

اين در حالي بود كه تلاش‌ها براي نجات جان كودك 9 ساله به نتيجه نرسيد و او جان داد. به اين ترتيب ماموران اداره آگاهي و بازپرس كشيك در بيمارستان حاضر شدند. آنها وقتي از پرستاران خواستند تا گزارش پزشكي را در اختيارشان قرار دهند واقعيت‌هاي تلخي در مورد اين كودك دريافتند و متوجه شدند علاوه بر اينكه آثار جراحت‌هاي شديد و قديمي و آثار سوختگي‌هاي زياد روي بدن كودك 9 ساله وجود دارد، نشانه‌هاي تجاوز شديد هم روي بدن او ديده‌ شده‌ است. بنابراين پرونده با عنوان قتل به جريان افتاد. 

ماموران اداره آگاهي آدرس و شماره تلفني را كه همراه كودك 9 ساله به بيمارستان ارايه كرده‌ بود از پرستاران گرفتند اما زماني كه به محل مراجعه كردند متوجه شدند خانواده‌اي با نام خانوادگي ارايه شده در آن منطقه زندگي نمي‌كند و آدرس اشتباه است. اين در حالي بود كه شماره تلفن موردنظر نيز خاموش بود و به اين ترتيب ماموران نتوانستند ردي از خانواده كودك 9 ساله به دست آوردند. بنابراين واقعي بودن هويت پسرك 9 ساله هم مورد ترديد قرار گرفت. چرا كه اهالي محلي كه گفته مي‌شد خانه علي در آنجاست مدعي شدند در اين منطقه، نه كودكي با مشخصات علي ديده‌اند و نه خانواده‌اي با اين هويت در آنجا زندگي مي‌كنند.
 
تحقيقات در اين زمينه بي‌نتيجه مانده بود تا اينكه صبح ديروز مردي به بيمارستان مراجعه كرد و گفت از همسايه‌هاي كودك 9 ساله‌ است و آمده تا حال او را بپرسد. اين مرد كه به شدت هراسان بود و اضطراب داشت وقتي با ممانعت پرستاران براي ورود به بخش مواجه شد گفت فقط مي‌خواهد بداند اين كودك خوب است يا نه چون پدرومادرش خيلي نگران هستند. 

پرستاران كه متوجه شده‌ بودند اين مرد از خانواده كودك 9 ساله خبر دارد بلافاصله حراست را مطلع كردند، ماموران حراست با اين جمله كه كودك حالش خوب است و به زودي هماهنگي‌هاي لازم براي ورود به بخش انجام مي‌شود اين مرد را دقايقي معطل كردند و پليس آگاهي را در جريان قرار دادند. دقايقي بعد افسر پرونده قتل علي در بيمارستان حاضر شد و اين مرد را مورد بازجويي قرار داد. وقتي مرد جوان دچار ضد‌ونقيض‌گويي شد افسر پرونده به اين باور رسيد كه او يا از خانواده اين كودك خبر دارد يا يكي از اعضاي خانواده‌ است. بنابراين مرد جوان بازداشت شد و به اداره آگاهي انتقال يافت. 

اين همه يافته‌هاي ماموران نبود آنها همچنين متوجه شدند پزشكان گزارش كرده‌اند اين كودك به شدت و بارها و بارها مورد آزار جنسي قرار گرفته و اين آزار به حدي بوده كه بخش‌هايي از روده كودك از بين رفته‌ است. پزشكان همچنين گزارش داده‌اند، احتمالا آنچه باعث مرگ اين كودك شده تجاوزات جنسي‌اي بوده‌ كه به صورت متناوب در مورد اين كودك رخ‌ داده‌ است. آنها همچنين اعلام كردند جسم مقتول كوچك‌تر از يك كودك 9 ساله است و به نظر مي‌رسد او دچار سوء‌تغذيه هم بوده است. 

يكي از پرستاران بيمارستان ديروز به خبرنگار ما‌گفت: مردي كه اين كودك را به بيمارستان آورده بود خيلي ترسيده ‌بود البته من فكر مي‌كنم او از واكنش‌ها مي‌ترسيد چون زماني كه ما كودك را عريان كرديم تا بدنش را معاينه كنيم و آثار جراحت را در او ديديم از آن مرد پرسيدم چرا بدن كودك آنقدر كبود است و او جواب داد تصادف كرده ‌است اما زماني كه فهميد ما متوجه آثار سوختگي روي بدن كودك شده‌ايم و او را بازخواست مي‌كنيم بدون اينكه متوجه شويم از بيمارستان فرار كرد. 

به دستور بازپرس، جسد به پزشكي قانوني انتقال يافته تا علت دقيق مرگ مشخص شود ضمن اينكه تحقيقات ماموران از مرد مظنون آغاز شده و ماموران اميدوارند بتوانند از طريق او عامل قتل علي را پيدا كنند.