-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۴, چهارشنبه

دختران آسيايي، بيشترين قربانيان قاچاق انسان به امارات

دفتر حقوق بشر امارات طي گزارشي اعلام كرد كه ميزان قاچاق و تجارت انسان در اين كشور در سال 2011 كاهش 50 درصدي داشته است.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين دفتر مستقر در وزارت كشور امارات همچنين پس از بررسي آمار پرونده‌هاي قاچاق انسان اعلام كرد كه زنان و دختران آسيايي بيشترين شمار قربانيان تجارت انسان به اين كشور را در سال گذشته به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس اين آمارها امارات در سال 2011 به 16 مورد پرونده قاچاق انسان رسيدگي كرده است كه 32 زن در اين پرونده‌ها حضور داشته‌اند.
همچنين اين دفتر اعلام كرد كه در سال 2010، 35 پرونده تجارت انسان مطرح شده كه 76 قرباني زن در آنها ثبت شده است.
در ميان اين پرونده‌ها مساله‌ خودفروشي اجباري بيشترين تعداد را به خود اختصاص داده است و زنان و به‌خصوص آسيايي‌ها در صدر قربانيان هستند.
طبق آمارها در مقابل 29 زن از آسيا، 3 زن آفريقايي در ميان قربانيان قاچاق انسان به امارات حضور دارند.
گزارش روزنامه‌ عرب‌زبان «اليوم» چاپ امارات نشان مي‌دهد كه اغلب اين زنان قرباني بسيار كم سن و سال بوده‌اند. بسياري از آنان نوجوانان زير 18 سال و حتي 15 ساله بوده‌اند.
سرهنگ محمد المور ـ مسئول دفتر حقوق بشر امارات ـ در اين باره گفت: كاهش آمار ثبت شده از اين قبيل جرايم در نتيجه مبارزه سرسخت و گسترده پليس عليه مجرمان قاچق انسان و افزايش اطلاع‌رساني در كشور بوده است.