-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۱۴, چهارشنبه

دبيركل سپاه پاسداران مصر: از آيت الله خامنه اى الهام مى گيريم

گروهى از جوانان مصرى صفحات فيس بوكى به راه انداخته اند كه نامش را "پاسداران انقلاب مصر" گذاشته اند. آنها در اين صفحات پرچم مصر را با همان رنگها ولى به شكل و شمايل پرچم ايران درآورده اند و تصويرى از "آيت الله خامنه اى" را نيز در وسط آن گذاشته اند.

مصطفى بركات و على رجب از مجله " الوطن العربى" با اعضاى اين گروه به گفتگو نشستند و از آنان شنيدند كه اين افراد پيشتاز حمله به ديوار سفارت اسرائيل كه توسط ارتش مصر بنا شده بود، و نيز خود سفارت بوده اند. 

العربيه. نت با مصطفى بركات تماس گرفت و از اين همكار مطبوعاتى كسب خبر كرد كه گروه "پاسداران انقلاب مصر" قصد دارند در روز 25 ژانويه يعنى در سالگرد شروع انقلاب اخير مصر سفارت امريكا را مورد تهاجم قرار دهند.

روابط داخلى و خارجى

محمد الحضرى، دبيركل "پاسداران انقلاب مصر" مى گويد: ما بعد از انقلاب به فكر تاسيس اين سپاه افتاديم. تاكنون بيش از 400 نفر عضو داريم كه اعتقادات متفاوتى دارند. در بين اين افراد شيعه و سنى و حتى مسيحى وجود دارد. در ميان ما ملى گراى عرب و چپ و ليبرال نيز هست. ما براى مصر كار مى كنيم و مى خواهيم همه مردم مصر به ما ملحق شوند.

وى گفت: گروه "پاسداران انقلاب مصر" با جنبشهاى گوناگونى در داخل و خارج مصر در ارتباط است. نزديك ترين اينها به ما "لبيك يا اقصى"، و"همبستگى بين المللى براى شكست حصار غزه" مى باشند. ما البته با "سپاه پاسداران انقلاب اسلامى ايران" ارتباطى نداريم. اما شايد بتوان گفت همانگونه كه آنها براى دفاع از انقلاب تاسيس شده اند ما هم منظورى مشابه داريم. اگر واقعا بتوانيم ارزش و جايگاهى مشابه آنها داشته باشيم افتخار خواهيم كرد.

محمد الحضرى تاكيد كرد: هدف ما اين است كه تصميم هاى مصرى از كاخ رياست جمهورى مصر درآيد نه از واشنگتن يا تل اويو. ما مى خواهيم مصر استقلال سياسى، اقتصادى و نظامى داشته باشد.

وى افزود: جايگاه اصلى ما مبارزه با طرح صهيونيستى – امپرياليستى است ولى بعضى از رهبران عرب با اين موضع مخالف اند و موفقيت ما را شكست پيروان امريكا و اسرائيل مى دانند.

ما هم مثل حسن نصر الله تامين مالى مى شويم

دبيركل "پاسداران انقلاب مصر" مى گويد: ما به افشاى چهره ها و احزاب طرفدار غرب و اسرائيل خواهيم پرداخت. آنها پول مى گيرند كه انقلاب ما را شكست دهند.

اما اگر قرار باشد براى مبارزه اسلحه و پول تهيه كنيم همان كارى را كه حسن نصرالله در لبنان كرد انجام خواهيم داد. ما مى گوييم بايد جنبشهاى ضد امپرياليستى و ضد صهيونيستى حمايت شوند.

وى محمد حسنى مبارك را مانع بزرگ حمايت از غزه و فلسطين ولبنان خواند و او را قويترين عنصر امريكا و اسرائيل در جهان عرب برشمرد و افزود: ما اكنون مى خواهيم در جهت عكس حركت كنيم.

به گفته محمد الخضرى: خيلى از افراد "پاسداران انقلاب مصر" انقلاب اسلامى در ايران به رهبرى آيت الله خامنه اى، را الگو والهام بخش خود مى دانند و هدف خود را رويارويى با طرح صهيونيستى – امريكايى مى خوانند.

پرچم مصر و هم پيمانى با ايران

دبيركل "پاسداران انقلاب مصر" كه در فيس بوك ترجيح داده تركيب خاصى از دو پرچم ايران و مصر را بكار گيرد، مى گويد: مى خواهيم بين مصر و ايران هم پيمانى سياسى و اقتصادى و نظامى به وجود آيد. اين دو قدرت اگر در كنار هم باشند اسرائيل و دنبالچه هاى اسرائيل را به دريا مى اندازند.

محمد الخضرى از اينكه اسرائيل و امريكا نمى گذارند ايران و مصر با هم متحد شوند ابراز تاسف كرد و گفت: مشتركات زيادى مى تواند دو كشور را به هم نزديك كند.

وى در مورد جنبش سلفى ها در مصر اظهار داشت: اينها دنبال ثروت اند و عاشق نفاق در برابر حاكميت مى باشند. آنها خودشان پيشقدم شدند و پيام فرستادند كه مخالف روابط با اسرائيل نيستند، حال آنكه مردم مصر با اين روابط مخالف اند.