-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۱۱, سه‌شنبه

دکترداود میرکی: نسل کشی امریکا درافغانستانستفاده امريکا از مهمات راديواکتيو در افغانستان، سلامت مردم اين کشور را نابود کرده و آينده ژنتيکي آنان را به خطر انداخته است.

دکتر محمد داوود ميرکي، نويسنده کتاب "افغانستان پس از دموکراسي: داستان‌هاي ناگفته به روايت تصوير"، در همين خصوص به خبرنگار پرس تي‌وي در کابل گفت که امريکا مرتکب جنايات هولناکي عليه مردم افغانستان شده است.

وي گفت امريکا از اورانيوم ضعيف‌شده در افغانستان استفاده مي‌کند و کودکان افغاني که متولد مي‌شوند دچار نقص‌هاي جدي هستند.

اين در حالي است که قرار گرفتن در معرض اورانيوم ضعيف‌شده موجب آسيب‌هاي ژنتيکي، نقص‌هاي مادرزادي، سرطان، انواع ديابت، آسيب ديدن سيستم ايمني بدن و ساير بيماري‌هاي جدي مي‌شود.

ميرکي در کتاب خود اين مساله را نسل‌کشي توصيف کرده که به خوانندگان درک و بينشي نسبت به وحشت زندگي تحت اشغال امريکا را ارائه مي‌دهد.

وي مي‌گويد شاهد مرگ افرادي در افغانستان بوده است که بدون هيچ گونه علائم فيزيکي ناشي از جراحات، جان خود را از دست داده‌اند.

وي در ادامه افزود: "همچنين صحنه‌هاي عجيب و غريبي از ذوب شدن پرندگان بر روي درخت‌ها به چشم مي‌خورد."

در کتاب ميرکي، نقائص ژنتيکي پرندگان با تصاوير گرافيکي به تصوير کشيده شده‌اند. وي در همين خصوص تصريح کرده است که موارد زيادي را در اين زمينه در اختيار دارد.

ميرکي همچنين يادآور شد که امريکا اواخر سال ۲۰۰۱ از مقادير زيادي مهمات ساخته‌شده از اورانيوم ضعيف‌شده در افغانستان استفاده کرده است.

وي در ادامه خاطرنشان کرد که نظاميان امريکايي هنوز هم از اين مهمات استفاده مي‌کنند.

ميرکي در کتاب خود آورده است، اين که جنگ افغانستان براي معرفي دموکراسي در اين کشور آغاز شد يک دروغ است.

وي همچنين امريکا را به خيانت عليه مردم افغانستان به بهانه دموکراسي و بازسازي اين کشور، متهم مي‌کند.