-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۸, شنبه

کشتاربی سابقه معترضان سوری در جمعه " دفاع از خود"

شورای عمومی انقلاب سوریه در گزارشی اعلام کرد تا ظهر امروز بیش از 50 نفر به ضرب گلوله نیروهای امنیتی سوریه جان خود را از دست دادند. 

این شورا همچنین صبح امروز در گزارشی اعلام کرده بود ، نیروهای امنیتی وابسته به دولت در شهر حمص دست به کشتار بی سابقه ای زده اند. 


بر اساس این گزارش شب گذشته شهر حمص در معرض حملات شدید توپخانه ارتش سوریه قرار گرفته است که بر اثر آن دهها نفر از جمله چند کودک کشته شدند. 

عقیل هاشم سرهنگ بازنشسته سوری در گفتگو با تلویزیون العربیه درباره راه حل های امنیتی دولت مردان سوریه گفت :" بشار اسد تصمیم خود را گرفته است تا با سرکوب بحران سوریه را به پایان برساند." 

وی افزود : " این رژیم تنها حرف زور را می فهمد بنابر این ارسال پرونده به شورای امنیت تنها راه باقی مانده است." 

وحید صقر فعالان سیاسی سوریه دیگر میهمان تلویزیون العربیه اعلام کرد " تعدادی از مناطق در سوریه از جمله مناطقی در شهر حمص با خاک یکسان شده است. " 

وی درباره احتمال مخالفت روسیه با پیش نویس قطعنامه کشورهای غربی و عربی گفت : " بیاد داریم که در کوزوو با وجود مخالفت روسیه ، در آن کشور دخالت نظامی صورت گرفت." 

بسام جعاره عضو شورای ملی سوریه هم درباره موضع مخالف روسیه نسبت نسبت به پیش نویس قطعنامه کشورهای غربی و عربی در سوریه گفت :" مسکو باید درک کند که مصالح آینده کشورشان با سوریه در دست مردم این کشور خواهد بود نه رژیم بشار اسد که روزهای حکومت داری آو به پایان رسیده است." 

عضو شورای سوریه بر این باور است که روسیه بدنبال گرفتن امتیاز از کشورهای غربی یا عربی است و همانند مسئله عراق در 2003 و نیز مسئله لیبی سعی خواهد کرد تا آخرین روزها از خود موضعی متفاوت نشان دهد.