-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۵, چهارشنبه

دپلوماسی مشکوک: با کابل آشتی با واشنگتن قهر؟

شعبده بازی سوال انگیز مقامات اسلام آباد- خانم حنا برای تیم کابل چه پخته است؟
یوسف رضا گیلانی، صدراعظم پاکستان حنا ربانی کهروزیر امور خارجه آن کشور را برای دیدار با مقامات افغان به افغانستان می فرستد.
یک مقام بلند رتبه پاکستان به آژانس خبری رویترز گفته است، حنا ربانی کهر راه را برای اجلاس آینده سه جانبه بین افغانستان، پاکستان و امریکا هموار خواهد ساخت.

صدراعظم پاکستان دیروز در یک جلسه مامورین نظامی و استخباراتی آن کشور ضمن بحث در باره افغانستان سفر خانم حنا ربانی به افغانستان را مطرح ساخته است. این درحالی است که پاکستان به نمایندۀ ارشد بارک اوباما آقای گروسمن ویزای ورود به اسلام آباد صادر نکرد. این تماس ها نشان دهندۀ یک دپلوماسی زیرکاهی به شمار می رود که ممکن است بازی به ضررمنافع افغانستان تمام شود. 
روابط پاکستان و امریکا به تعقیب حمله هوایی پیمان ناتو بر یک پوسته تلاشی نظامیان پاکستانی که در آن بیست و چهار عسکر پاکستانی کشته شدند تیره شد و اسلام آباد راه های مواصلاتی اش را به روی کاروان های اکمالاتی ناتو بست و هم قرار گاه هوایی شمسی در ایالت بلوچستان را به روی امریکایی ها مسدود کرد.
قبل ازاین حادثه روابط بین دو کشور به دلیل کشته شدن اسامه بن لادن در پاکستان به تیره گی گراییده بود.
تا حال این معلوم نیست که وزیر خارجه پاکستان چی وقت به افغانستان میآید.