-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

رازهاي زندگی آیت الله خامنه ای از زبان محسن مخملباف


گزارش كارمندان بيت رهبری و وزارت اطلاعات كه به خارج از كشور گريخته اند.
نوشته حاضر اطلاعاتی است كه از طريق كارمندان سابق بيت رهبری و وزارت اطلاعات كه به خارج از كشور گريخته اند برای من بازگو شده است و من تنظيم متن آن را به عهده داشته ام. محسن مخملباف.
مقدمه:
خامنه اي فردي است كه در چند دهه گذشته بيشترين تاثير را بر زندگي عمومي و حتي خصوصي ايراني ها، پس از شاه و خميني داشته است.
او كسي است كه بيش از هركسي از طريق سيستم هاي اطلاعاتي اش، درباره اين و آن مي داند؛اما كمتر كسي است كه ازجزئيات خانه و خانواده و ارتباطات و علائق شخصي و يا نحوه كار او با خبر باشد. اين راز داري افراطي از سوي خود او و سيستمش عمدي بوده است.در راز بودن، از او يك كاريزما ي مقدس براي طرفدارانش و يك چهره مخوف براي مردم ساخته است.
مطلب حاضر مي كوشد ازطريق منابع دست اول واقعيت خامنه اي را آنچنان كه واقعا هست بشناساند. اين شناسايي به دور از ابراز نفرت هاي متداول اين روزها يا شيفتگي هاي طرفداران افراطي اوست.
برنامه روزانه خامنه ای:
ساعت 4 صبح برخاستن از خواب واقامه نماز شب
ساعت 6 تا 6:30 ملاقات با حجازي(رئيس دفترش)
ساعت 6:30 تا 7 ملاقات با وحيد (معاون اجرايی بيت رهبری)
ساعت 7 تا 8 ملاقات با مجتبي (پسردومش)هفته اي سه روز (مجتبي در سال حدود 150 روز در حوزه علميه قم درس مي دهد. اما در غير از اين 150 روز هر صبح با پدرش ملاقات مي كند (
ساعت 8 تا 10:30 مطالعه پرونده هاي امنيتي،سياسي و اقتصادي.
ساعت 10:30 تا 12 (خواب و استراحت نيمروزي(
ساعت 12 تا 1 نماز جماعت و ناهار
ساعت 1 تا 3 ملاقات هاي ضروري (كه در هر زمان متفاوت است. و بيشتر براي حل بحرانها پيش بيني نشده است.)
ساعت 3 تا 5 رسيدگي به كارهاي شخصي.
ساعت 5 تا 8 ملاقات هاي ويژه (شرح اين ملاقات ها در برنامه هفتگي و ماهانه آمده است)
ساعت 8 تا 8:30 شام
ساعت8:30 تا 9 گوش كردن به شنودها
ساعت 9 شب رفتن به رختخواب
برنامه هفتگی خامنه ای:
1.يكشنبه ها بعد از ظهر ملاقات با فرماندهان ارتش
2.يكشنبه ها بعد از ظهر ملاقات با فرماندهان سپاه
3.دوشنبه شام ملاقات با رئيس جمهوري
4.سه شنبه صبح ملاقات با مسئولين كارهاي اقتصادي خودش (حسن خامنه اي (برادرش)/ميرمحمدي/مجتبي خامنه اي/ و شريعتمدار وزير بازرگاني(
5. سه شنبه ها شام ملاقات با هاشمي رفسنجاني
6.چهارشنبه بعد از ظهر ملاقات با اعضاي شوراي نگهبان
7.چهارشنبه شب با جنتي شام مي خورد.
برنامه ماهانه:
1.ملاقات با رئيس مجلس
2.ملاقات با رئيس قوه قضائيه
3. ملاقات با مشاورين مذهبي (كساني كه از قم مي آيند. مثل مقتدايي و يزدی)
4.ملاقات با مشاورين ديگر
علائق شخصی خامنه ای:

غذا:
به توصيه پزشكان خاويار و ماهي قزل آلاي خال قرمز رودخانه لار به وي توصيه شد، اما رفته رفته اين دو غذا جزو علائق شخصي ايشان شد. خاويار از رشت توسط امام جمعه رشت ارسال مي شود .هم چنين گوشت قرقاول كه از شيراز توسط آقاي حائري ارسال مي شود.و مصرف گوشت بلدرچين و شتر مرغ (براي پرهيز از كلسترول)
براي كنترل غذای خامنه ای و اطمينان از سمي نبودن آن دستگاهي به مبلغ 500 هزار دلار از آمريكا خريده شده كه با افزودن يك ماده ،غذاآزمايش مي شود و آشپز خود بايستي در حضور محافظين قبل از ديگران غذا را بچشد.
ورزش:
كوهنوردي و اسب سواري. يك بار خامنه اي به خاطراسب سواري در سال 78 به زمين افتاد و دستش شكست.چون او با يك دست اسب سواري مي كند.در سفرهاي طولاني داخلي، مثل سفر به مشهد ، اسب مخصوص خامنه اي و اسب مجتبي را با هواپيماي 330 به محل مي برند.هم چنين سه كاميون مخصوص حمل اسب براي جا به جايي هاي نزديك تر موجود است.
اسب ها:
تعداد اسب ها حدود 100 عدد است كه ارزش كل آن 40 ميليون دلار برآورد شده و گرانترين آن ها 7 ميليون دلار قيمت دارد و نام آن ذوالجنان است.اسب مجتبي سهند نام دارد.براي اسب ها دو اصطبل موجود است،يكي در باغ ملك آباد مشهد به مساحت 10 هزار متر كه داراي 70 اسب است و يكي در لواسانات به مساحت 3 هزار متر كه داراي 30 اسب است.
گده:
گاهي با راشد يزدي (آخوندي كه جوك هاي ركيك مي گويد) گده مي كند. اين كار براي خامنه اي اسباب خنده مي شود،(كاري كه كريم شيره اي براي ناصرالدينشاه انجام مي داد.) و هم از طريق شنيدن جوك هاي ركيك كه نوعي تخليه رواني جامعه است، نبض جامعه را مي گيرد.در اين گده ها محمدی گلپايگانی و وحيد حقانيان هم حضور مي يابند.گاهي جنتي را هم دعوت مي كنند كه معمولا جنتي توسط راشد دست انداخته مي شود.مجتبي از گده هاي خامنه اي متنفر است ،چرا كه خودش در آن جا نفوذ ندارد و در غياب او راشد يزدي مي تواند توصيه هاي اقتصادي و سياسي را مطرح كند واز خامنه اي براي اين و آن امتياز بگيرد.
مطالعه:
غير از مطالعه پرونده ها و مطبوعات، خامنه اي كمتر وقتي براي مطالعه كتاب دارد.او از زمان رياست جمهوري اش بارها به اين و آن گفته است كه بدي پست رياست جمهوري اين است كه فرصت مطالعه را از شخص مسئول مي گيرد اما هر از چند گاهي به مطالعه كتاب هايي كه درباره روساي جمهور و رهبران دنيا منتشر مي شود مي پردازد.بيش از همه به زندگي دوران قاجار علاقه دارد.و به ويژه به ناصرالدينشاه. تمام كتاب هايي را كه در مورد او منتشر شده خوانده است.همين طور تمام كتاب هايي را كه در مورد شاه و خاندان او منتشر شده.
كلكسيون پيپ:
خامنه اي ابتدا سيگاري بود.در همان اوايل رياست جمهوري به دليل پرستيژ مورد نياز يك رئيس جمهور، سيگار را ترك كرد.او نمي خواست عكس او در حال سيگار كشيدن منتشر شود.در آن زمان كه هنوز با موسوي نخست وزير نزديك تر بود، دو نفري تصميم به ترك سيگار گرفتند و پس از آن هيچ گاه هيچكدام لب به سيگار نزدند.اما پيپ را از همان زمان حفظ كرده است.و يكبار عكس او در حالي كه پيپي به لب داشت منتشر شد. براي او توتون خاص پيپ تهيه مي شود و در كلكسيون پيپ او تاكنون 200 پيپ جمع آوري شده است.تمام شايعات مربوط به كشيدن ترياك در مورد اودروغ است.اما در مورد شعراي نزديك به خود مثل علي معلم و شهريار و سبزواري دستور داده بوده است كه مزاحم ترياك كشيدن آن ها نشوند.و حتي در مورد شهريار سپرده بود ترياك او را برايش تامين كنند و از طرف آقا به در خانه اش ببرند.
ارزش پيپ هاي او حدود 2 ميليون دلار برآورد مي شود.اكثر پيپ ها برايش تحفه آورده شده. گرانترين پيپ 250 هزار دلار قيمت دارد كه مربوط به 300 سال پيش است.دسته اين پيپ طلا كوب و جواهر نشان است.بعضي از پيپ ها توسط روساي جمهور و رهبران جهان به او هديه داده شده است.ودر جعبه پيپ نام اهداء كننده مشخص است.
كلكسيون انگشتر:
در كلكسيون انگشتري هاي خامنه اي حدود 300 انگشتري خاص جمع آوري شده كه 3 تاي آن ها از آستان قدس به او تحفه داده شده است.گرانترين انگشتري 500 هزار دلار قيمت گذاري شده و قديمي ترين عقيق دنيا را دارد.اين كلكسيون ها در بيت رهبري نگهداري مي شود.
كلكسيون عصا:
در كلكسيون عصاي خامنه اي تا چند سال پيش 170 عصاي آنتيك وجود داشت كه يك ميليون ودويست هزار دلار قيمت گذاري شده بود.گرانترين عصا 200 هزار دلار قيمت دارد كه متعلق به 170 سال پيش است و جواهر نشان است. گاهي در موارد خاص عصا يا انگشتري يا عبايي را براي اين و آن تحفه مي فرستد.پيش از انتخابات اخير(سال 1388) كه مير حسين موسوي كانديدا بود، به ديدار پدر موسوي رفت و عصايي رابه وي هديه داد كه عده اي آن را مبني بر موافقت خامنه اي با كانديدا شدن پسر او قلمداد كردند. در اوايل رهبري و پس از مرگ خميني عبايي را براي آقاي طاهري امام جمعه وقت اصفهان فرستاد، زيرا از طاهري نقل شده بود كه خميني در هنگام تماشاي خامنه اي از تلويزيون در سفر هند گفته بود خامنه اي به درد رهبري مي خورد.و همين نقل قول خبرگان را راضي كرد تا به خامنه اي راي بدهند. فيلم خبرگان و اين نقل قول در يوتيوب موجود است.
براي شعرا و هنرمندان هوادار خود معمولا سكه طلا تحفه مي دهد.گاهي نيز چكي به امضاي دفتر رهبري مي فرستد.هر از چند گاه گروهي از ادباي مداح نظام به بيت دعوت مي شوند و پس از خواندن شعرصله مي گيرند.(سنتي كه دردربار قاجار و به ويژه در زمان ناصرالدينشاه مد بوده است).
كلكسيون عبا:
شماره عباهاي كلكسيون خامنه اي حدود 120 عدد است و قيمت مجموعه آن ها حدود 400 هزار دلار است كه گرانترين آن ها 30 هزار دلار مي ارزد .اما از همه آن ها بيشتر به عباي سپيد رنگي كه گاهي مي پوشد علاقه دارد.عباها از پشم شتر است.
علايق ديگر:
شايعاتي دال بر اين كه او در جواني تار يا سه تار مي زده دروغ است اما درجواني به موسيقي علاقه داشته و موسيقي كلاسيك ايراني را مي شنيده است.صداي شجريان را دوست داشته است اما به دليل مواضع سياسي شجريان از او دل كنده است و از او بدش مي آيد.بعد از رهبري و به ويژه اخيرا مواضع ضد موسيقي او قوي تر شده و در تلويزيون بارها عليه موسيقي حرف زده است .در سال 1388 به راديو و تلويزيون دستور داده است از حجم موسيقي كم شود تا طرفداران مذهبي ترش را راضي تر نگهدارد.
او در جواني (و شايد هم فقط از سر جواني) يك فولكس واگن قرمز رنگ خريده وباور نمي كرده كه سال ها بعد ممكن است در حكومت او بعضي براي رنگ ماشين خود مورد مواخذه واقع شوند.
ری شهری در گزارشي كه از گذشته خامنه اي براي خميني تهيه كرد به دو زن صيغه اي او در جواني اشاره كرده است.اين دو زن در مشهد زندگي مي كنند.
شعر:
علاقه خامنه اي به شعر از جواني شروع شده و تاكنون ادامه داشته است. او در جواني در انجمن شعر مشهد مدتي طولاني حضور مي يافته است.گاهي شعر هم سروده.و بسيار دوست دارد شعرا در موردش شعر بگويند و او به آن ها صله بدهد.سبزواري و علي معلم از شاعران مسلمان مديحه گوي او با او حشر و نشر مدام دارند.و از طريق آن ها از مشكلات اهل هنر وابسته به نظام با خبر مي شود.در اوايل رهبري ميرشكاك شاعر را هم كه گاهي دچار جنون ادواري مي شود را چند بار به حضور پذيرفته بود و ميرشكاك از اين كه در هنگام خداحافظي گفته بود سيد زت زياد به خود مي باليد .(منظور عزت زياد است.كه يك دعاي لاتي است.)خامنه اي هرسال بارها شعرا را به بيت خود دعوت مي كند تا در حضور او شب شعر بگذارند.
در اوايل رياست جمهوري خود از اخوان ثالث كه از نزديك او را مي شناخت درخواست كرد كه در مدح انقلاب شعري بگويد. اخوان ثالث در جواب او گفت:ما هنرمندان بر حكومتيم و نه با حكومت. اين جمله چنان او را بر آشفت كه دستور داد حقوق ماهيانه او را از محل كارش قطع كردند . و اخوان پس از آن بي كار شد. قيصر امين پور دريادنامه اخوان (باغ بي برگي) به اين نكته در مقاله خود اشاره كرده است.
خامنه اي از شاملو به شدت بدش مي آمد و از او با نفرت ياد مي كرد اما جرات نكرد او را دستگير و مجازات كند، زيرا مي ترسيد بدنام تاريخ شود.او از پادشاهاني كه با شعرا بدي كرده بودند بسيار خوانده است.او جمله لنين را كه اگر يك ايدئولوژي با هنر حمايت نشود خواهد مرد، در سخنراني هايش بسيار آورده است.علاقه او به شعر آنقدر هست كه اگر سر از سياست و روحانيت در نمي آورد، بعيد نبود به سراغ شعر و ادبيات برود. با اين وصف به دليل مشغله فراوان گاهي خطاهاي فاحش مي كند و با آن كه مي نماياند كه شعر شناس است، وقتي شاعره جواني در مقابل او شعري راخواند، از او پرسيد: اين شعر از خودتان است؟ وشاعره پاسخ داد: نخير اين شعر از سهراب سپهري است.(سپهري شاعري است كه اين روزها در ايران هر بچه مدرسه اي هم شعر او را مي شناسد)
رابطه خامنه ای و همسر و بچه هايش:
خجسته نام همسر خامنه اي است.خجسته خانم خيلي تحت سلطه خامنه اي است . ولي از برادرهايش هم خط مي گيرد.يك بار بيمارستان شركت نفت قورق شد تا خجسته خانم براي زيبايي شكم مورد عمل ساكشن( براي برداشتن چربي هاي شكمش قرار گيرد).خجسته خانم به دليل التهاب روده بزرگ دوبار هم در لندن مورد عمل جراحي قرار گرفته است.مجتبي خامنه اي دومين فرزند خامنه اي روي پدرش بسيار نفوذ دارد اما هر كجا كم مي آورد از طريق مادرش خجسته خانم وارد مي شود.
اكنون خجسته خانم (در سال 2009) حدود 67 سال دارد.يكي از برادرانش با مجاهدين خلق رابطه داشته و به سوئد فرار كرده است.اوغير از برادر فراري، سه برادر ديگر هم دارد كه در گير بيزينس هاي بزرگند.حسن، برادرخجسته خانم همه كاره تلويزيون جمهوري اسلامي است . كميسيون هاي خريد دوربين وتلويزيون سوني در انحصار اوست.مبلغ خريد هاي تلويزيون ايران از محصولات سوني اعم از دوربين و سيستم هاي مونتاژ و غيره رقم بالايي نيست .تقريبا 50 تا 60 ميليون دلار در سال . اما مردم از تلويزيون سوني سالي 500 تا 600 ميليون دلار خريد مي كنند كه 7 درصد آن به حسن آقا برادر خجسته خانم مي رسد.ابتدا حق انحصار سوني مربوط به يك ايراني در دبي بود كه او را تهديد كردند واو خودش از ترس امتيازش را لغو كرد.خجسته خانم عليرغم زندگي مرفه داخل، مدام نگران است آنچه از بيرون درباره زندگي آن ها ديده مي شود ساده ننمايد. او سه نديمه دارد و هيچگاه به آرايشگاه بيرون از خانه مراجعه نمي كند و برايش آرايشگر از بيرون مي آورند.او به ماساژ علاقه دارد و يك خانم كره اي مسئول ماساژ اوست.
بتول خانم زن خميني از او خيلي بدش مي آمد و معتقد بود او هم مثل شوهرش مغرور است.و از وقتي خامنه اي رهبر شده او هم احساس مي كند ولي فقيه زنهاست .
خجسته خانم ابتدا خودش آشپزي مي كرد اما الان هفت هشت سال است كه نمي تواند آشپزي كند.و يك پيرمرد كه سيد نام دارد مسئول آشپزي است.
انتخاب عروس ها و داماد ها در خانه خامنه اي به عهده خجسته خانم ست. ابتدا او چند نفر از خانواده هاي نزديك به بيت رهبري يا علماي درجه اول را انتخاب مي كند، و از طريق رفت و آمد آن ها را بيشتر مي شناسد.بعد وزارت اطلاعات ،شعبه مخصوص، تحقيقاتش را كامل مي كند و بعد دختران و پسران خامنه اي از بين كانديداهاي مادر كه مورد تاييد رهبري قرار گرفته اند، يكي را مي پسندند اين ازدواج ها گاهي دچار مشكلات عمده نيز شده است.در مورد همسر مجتبي (دختر حداد عادل) چون بچه دار نمي شد، نزديك بود كار به جدايي بكشد.در مورد مسعود (دختر آيت اله خرازی) به دليل اختلافات سياسي كار تا جدايي پيش رفته است.و سوسن خرازي براي طلاق به خانه پدر برگشته است.
در روابط خانوادگی پيش روي ديگران ادب حضور كاملا رعايت مي شود.مثلا بچه ها به پدر خود بابا نمي گويند،بلكه از واژه «آقا» «رهبر» «حضرت آيت اله» استفاده مي كنند.و خامنه ای نيز بچه هايش را بدون احترام صدا نمی كند.معمولا از زبان او شنيده شده« آقا مصطفي» «آقا مجتبي» « آقا مسعود»« آقا ميثم» اما نام دختران كمتر در ملاقات ها بر زبان او جاري مي شود، مگر در ملاقات های خانوادگی كه باز هم با نام« بشري خانم» يا« بشری سادات» «هدی خانم» يا «هدی سادات» خوانده می شوند.
بچه ها به ويژه مجتبي اگر پاي بحث پيش بيايد در مورد چگونگي انتخاب آقاي خامنه اي توسط خبرگان مي گويند:" خبرگان آقاي خامنه اي را انتخاب نكرد، بلكه ايشان را كشف كرد.ايشان نائب امام زمان هستند و خدا اين استعداد را به علما و خبرگان اعطا كرد تا ايشان را كشف كنند."
اين نحوه احترام در مديران و كارمندان بيت رهبري نيز به اين شكل رعايت مي شود كه هرگاه كسي از ديدار آقاي خامنه اي برمي گردد به او مي گويند« زيارت قبول» و كسي در دفتر آقاي خامنه اي حق ندارد بگويد به ملاقات آقاي خامنه اي مي روم يا قرار ملاقات دارم،بلكه از واژه« شرفياب مي شوم» و يا « به زيارت مي روم» استفاده مي شود. در اجراي اين ادب حضور بيش از همه حجازي (رئيس دفتر خامنه اي) اصرار دارد.
نماز جماعت بيت رهبری:
هفته اي 3 تا 4 روزنماز جماعت در بيت برگذار مي شود.حدود 15 نفر در هر نماز جماعت افتخار آن را دارند كه پس نماز باشند. 10 نفر آن ها مديران بيت رهبري هستند كه هميشگي اند.اما هر روزه حدود 4 تا 5 مهمان نيز براي نماز جماعت حضور دارند.حضور در نماز جماعت آقا سرقفلي دارد.و بازارياني كه مشكل دارند چنانچه سر نماز آقا حاضر شوند و براي حل مشكل خود توصيه اي از آقا بگيرند،كسب و كارشان رونق مي گيرد.آنها حاضرند از قبل بهاي اين سرقفلي را كه حدودا مبلغ پانصد ميليون تومان است ، به حجازي و محمدي گلپايگاني بپردازند. اين پس نمازها مبلغ پانصد ميليون توماني را كه داده اند، بعدا از طريق سودي كه از توصيه اقا برده اند ،چند برابر جبران مي كنند.در نتيجه مشتريان نماز جماعت آقا ،معمولا از اهل بازار هستند.از امنيتي ها كساني كه خواستار ارتقا در شغل خود هستند نيز، در اين نماز جماعت ها بسيار شركت می كنند.
رابطه خامنه ای و مريدانش:
وقتي آقای خامنه ای به مشهد می رود و از يك قندان قندی را بر مي دارد، براي مريدان آقا قندان قند متبرك مي شود. وقتی از جايی رد مي شود تا به زيارت برود ،طرفداران او جای خالی پای او را بوسه می زنند.فيلم بوسه زدن بر جای پاي خامنه ای توسط مريدانش روی يوتيوپ موجود است. معلوم نيست اگر اين مريدان از جلسات گده خامنه ای كه به جوك هاي ركيك آخوند راشد ريسه می رود با خبر شوند تا چه اندازه دچار شوك خواهند شد و آيا باز هم قندهاي باقي مانده از چاي او ، همان اندازه برايشان متبرك خواهد بود؟
جمله تكراري خامنه اي از بيست سال پيش اين است « اين كار را بكنيد، اما مردم نفهمند» « آن كار را بكنيد ،اما كسي نفهمد» و آن ها كه اين جمله را مي شنوند، مي دانند كه همه اقتدار بيت رهبري در سايه بي خبر نگهداشتن مردم از راز هاي خصوصي زندگي آقاي خامنه اي و راز هاي پشت پرده دفتر رهبري است.
تا قبل از نماز جمعه، يك هفته پس از انتخابات، خامنه اي مسئوليت هيچ چيز را به عهده نمي گرفت و همه فكر مي كردند او نقش بالانس كننده قدرت را در بين جريانات مختلف بازي مي كند. اما در آن نماز جمعه، يكباره همه چيز بر ملا شد و نقش جهت دار خامنه اي در جريانات سياسي و گناه او در سركوب ها عيان شد.
مسئولان حفاظت خامنه ای:
تيم محافظت خميني 200 نفر بودند.اما مجموعه اي كه از خامنه اي محافظت مي كنند 10000 نفرند.(يادآورگارد جاويدان شاه كه هيچ گاه از آن كم نمي شد)در اين بين دو نفري كه نقش اساسي دارند دين شعاري و حسين جباري هستند. اين دو كساني هستند كه شب ها پشت در اتاق خامنه اي كشيك مي دهند وتنها كساني هستند كه حق دارند در نزديكي خامنه اي مسلح باشند. آن ها 30 سال است كه محافظين اصلی خامنه ای هستند. اما مديران تيم محافظت از خامنه ای در دوران مختلف اين ها بوده اند:
1.خسروی وفا ( رئيس تيم جانبازان)
2.اصغر زاده(نماينده مجلس)
3.متوليان (سپاه)
4.رمضانی (اطلاعات سپاه)
5.نجات (شوراي امنيت)
6. چيذری (در حال حاضر او مسئول محافظين است.)
محافظين نزديك كه يك جمع 200 نفره هستند و از نزديك شاهد سفرها و زندگي در كاخ ها هستند هر كدام خانه اي دارند كه حداقل يك ميليارد تومان ارزش دارد و آن ها كه خامنه اي را با تقوي ميدانند و خود زاهدانه زندگي مي كنند، در تيم محافظين (حلقه اول ) اجازه ورود ندارند تا مبادا دچار تضاد شوند.هيچ كدام از اين محافظين وفدائيان، هيچ گاه اجازه ازدواج با دختران مسئولين رده بالا را ندارند، حتي اگر عاشق هم شوند.معمولا ازدواج ها در سطح فاميل هاي بزرگ سياسي اتفاق مي افتد ويا با صنف روحاني. اما هيچگاه آن ها كه بوسه بر مقدم و جاي پاي خامنه اي و امثال او مي زنند و از قندان متبرك شده او قند مي ربايند و حاضرند خود را قرباني او وايشان كنند لايق اين نبوده اند كه با دختري از اين بزرگان ازدواج كنند.
از محافظين 500 نفر مسئول محافظت از خانواده هستند.(يك خانواده 40 نفره تحت كنترل محافظين هستند.عروس ها و داماد ها و دختران و پسران و برادران و برادر زن ها و بعضي از بچه هاي برادرها و بعضي از بچه هاي برادر زن ها.(
انتخاب شدن در رده محافظين نيازمند عبور از سه گزينش امنيتي است و زمان زيادي طي مي شود تا كسي بتواند در تيم محافظين جا بگيرد.حقوق محافظين حداقل ماهي هزار دلار و حداكثر ماهي 12 هزار دلار است.وقتي كسي به حلقه محافظين وارد مي شود به او كمك مي شود تا در محل زندگي خود صاحب خانه اي باشد. و همينطور از يك خانه سازماني در محل ماموريت استفاده خواهد كرد.
از اين ده هزار محافظ حدود هزار نفر آن ها زن هستند.و معمولا كسي نمي داند آن ها محافظ هستند.
مراقبت های پزشكی خامنه ای:
دكتر مرندي وزير بهداشت سابق ،هماهنگ كننده پزشكي آقاي خامنه اي است.پزشكان ديگر را مرندي برمي گزيند و به وقت لازم به بالين خامنه اي مي آورد.در زير زمين بيت رهبري يك بيمارستان خصوصي با 4 دكتر كشيك در طول 24 ساعت مراقبند.در سفرهاي زميني يك بيمارستان سيار همراه خامنه اي است. هم چنين يك اتوبوس - بيمارستان كه داراي اتاق عمل است براي سفرهاي زميني همواره همراه است.براي سفرهاي پروازي يك هواپيما- بيمارستان با دو اتاق عمل وجود دارد. در طول 30 سال گذشته خامنه اي سه بار عمل جراحي داشته است. عمل دست پس از انفجار اوايل انقلاب. عمل جراحي اثني عشر و عمل پروستات.
هرگاه خامنه اي مريض مي شود، تضادها در بيت رهبري تشديد مي شود. كساني كه جنايت كرده اند و مي ترسند كه وقتي خامنه اي بميرد مردم از آن ها انتقام بگيرند ، نگران عاقبت كار مي شوند. اما تا حال خامنه اي رو به بهبود مي گذارد دوباره همه چيز را فراموش مي كنند.
خانمي كه خواهر قائم مقام وزارت دفاع است(يعني خواهراحمد وحيد دستجرديكه تخصص پزشكي زنان را دارد، پزشك مخصوص امور زنان) همسر و دختران و عروسان خامنه اي است.
افسردگی:
خامنه اي سال هاست افسردگي دارد.بعضي از پزشكان علت آن را گوش كردن به شنود هاي شبانه قبل از خواب مي دانند.از آن جا كه تا كسي عليه خامنه اي حرفي نزده باشد، حرفش ارزش شنودي ندارد، پس خامنه اي از طريق شنود، مدام دارد عليه خودش حرف مي شنود. خامنه اي براي حفظ سيستمش به طور مستمر هر شب قبل از خواب به مدت 20 دقيقه مكالمات ضبط شده عليه خودش را، از زبان مردم ، مخالفين و حتي مسئولين مي شنود كه منجر به ادامه افسردگي او مي شود.او هر شب قبل از خواب به اين نتيجه مي رسد كه كسي او را دوست ندارد و فردا صبح دوباره مردمي را مي بيند كه از ترس، خود را مريد او نشان مي دهند تا به ثروت و قدرت برسند و يا از خشم او در امان باشند.
خجسته خانم كه گاهي شنودها را شنيده تحمل چاپلوسي هاي روزانه خيلي ها را ندارد. بيش از هر كسي به زبان مي آورد كه مردم ايران دروغگو وچاپلوس و خائنند.
خامنه اي گاهي ماساژ مي گيرد.ماساژور يك ايراني است كه دكتر فيزيوتراپ است.ابتدا اين ماساژ بابت دستي كه در انفجار از كار افتاده بود شروع شد. اما بعدها به توصيه پزشكان معالج، بخشي از برنامه هفتگي شد.
سيستم شنود:
پس از رهبري خامنه ای، ابتدا به مدت دو سال احمد قديريان مسئول شنود خامنه اي بود. اما اكنون حدود 15 سال است كه طائب مسئول آن است.اين شنود شامل سه بخش مي شود. شنود مسئولين بزرگ وشنود مسئولين امنيتي و شنود مردم . در مورد امنيتي ها حتي اتاق خواب آنان نيز شنود مي شود تا مراقب خيانت آنان به خامنه اي باشند در موردشنود مردم براي آنكه فضاي جامعه فهميده شود وخامنه اي بتواند با آن مقابله كند اين شنود انجام مي شود.اين شنود سوم نوعي نظر سنجي ميداني است.
شنود دو مركز اصلي دارد. يكي در بالاي توچال و يكي در مركز تلفن.اما يك تيم كه در پشت خانه خامنه اي مستقر هستند،(در خيابان پاستور) شنودهاي مربوط به خامنه اي را طبقه بندي مي كنند و روزانه دو صفحه نوشته و 20 دقيقه نوار در اختيار خامنه اي مي گذارند.كه 5 دقيقه از آن مربوط به شنودهاي اخلاقي جامعه است . علاوه بر آن تمام ملاقات هاي خامنه اي به صورت علني ضبط مي شود و خودش هم به حاضرين اعلام مي كند كه آن ها را ضبط مي كند.مثلا همه ملاقات هايش با هاشمي و خاتمي و احمدي نژاد و مسئولين ديگر را ظبط مي كند. نفرات اصلي اداره شنود: طائب و مهندس حميد، برادر وحيد حقانيان هستند.
بدين ترتيب پرونده پنهان همه مسئولين زير بغل خامنه اي است و قوت و ضعف همه را مي داند.اما كمتر كسي در مورد خامنه اي مي داند ، مگر ري شهري (كه در زمان خميني مامور تحقيق در مورد همه مسئولين بود از جمله خامنه اي) و در سال هاي اخير هم حجازي و محمدي گلپايگاني كه داناي كل شده اند و در همه امور رازها را مي دانند.
ري شهري خواستار توليت شهر ري بود و خامنه اي عليرغم آن كه به اين امر راضي نبود، شهر ري را به او باج داد.ري شهري در زمان امام سه نوع اطلاعات را در مورد همه مسئولين ، از جمله خامنه اي براي اطلاع خميني جمع مي كرد.اطلاعات جنسي،مالي وسياسي.
در زمينه سياسي: هنگامي كه موسوي نخست وزير بود و سياست هاي اقتصادي اش مورد حمايت خميني بود و خامنه اي با آن كه رئيس جمهور بود، قانونا قدرت موسوي را در دولت نداشت ، در جلسات خصوصي از حمايت خميني نسبت موسوي انتقاد مي كرد.
در زمينه مالي: دخالت خامنه اي در مورد پورسانت هاي فروش نفت زير سوال بود و در زمينه جنسي: ماجراي دو زن صيغه اي او در مشهد كشف شده بود كه البته هيچكدام اعتماد خميني را از خامنه اي برنگرداند اما مطرح شدن دو زن صيغه اي در دوران جواني اش مي توانست به اعتبار او در سطح جامعه لطمه بزند.البته پس از انقلاب هيچ موردي از زنبارگي از او ديده نشده ويا به او نسبت داده نشده است.
سفرهاي خامنه ای:
از 365 روز سال 100 روز برنامه سفر سالانه خامنه ای است.يك ماه در تابستان و يك هفته در نوروز و يك هفته در زمستان به مشهد مي رود تا در كاخی كه در وكيل آباد ساخته است، اقامت كند. در ايام نوروز يك هفته در پايگاه هوايي (دزفول) در خوزستان، كه منطقه خوش آب و هوايي در آن فصل از سال است مي گذراند.و يك ماه در شمال ايران: معمولا زيبا كنار- ساري- رامسر – بيشه كنار و همه پنجشنبه ها و جمعه ها در كاخ نياوران يا كاخ جمشيديه يا كاخ لواسانات به سر مي برد.
وقتي خامنه اي در سفر است هر روز يك هواپيمای اختصاصی براي گزارش كارها مي رود و باز مي گردد. و از آن جا كه سه حلقه محافظ اطراف منطقه اقامت او را كنترل مي كنند و همه محافظين حلقه اول و دوم نيز كه 1200 نفر هستند بايستی سفر كنند، ميني موم خرج هر روز سفر خامنه اي 50 ميليون تومان هزينه بر مي دارد.
معمولا وقتي او در وكيل آباد است، هواپيماي 330 از اسب مورد علاقه او واسب مجتبي تا اثاثيه ديگر مورد علاقه خانواده را با خود می برد.
گاهي خامنه اي مي خواهد مثل مردم عادي سفر كند. براي اين منظور يك اتوبوس ضد گلوله كه 500 ميليون تومان خرج برداشته ،ساخته شده است كه داراي دو اتاق خواب و دستشويي و حمام است و هم چنين يك آشپز خانه كوچك كه سيد، آشپز مورد اطمينان آقا ،در آن آشپزي مي كند. اسكورت مخفي آقا به صورت پنهان اتوبوس را از پيش و پس همراهي مي كنند.
خانه های خامنه ای:
خانه خميني در جماران 200 متر بود،خانه اصلي خامنه اي در پاستور 1200 متر است.(اين خانه 1200 متري تنها خانه اي است كه همه از آن مطلعند.)
خميني تنها در يك خانه كوچك در قم و يا حسينيه جماران زندگي كرد اما خامنه اي از تمامي كاخ هاي شاه كه حالت موزه نيافته استفاده مي كند و حتي بر آن ها افزوده است.
در عين حال هنوز بچه هاي ايراني در كتاب هاي درسي خود مي خوانند كه قاشق چاي خوري شاه از طلا بوده است.و اشرافيت او باعث انقلاب شد.
زير خانه خامنه اي در پاستور،در عمق 60 متري ، يك پناهگاه 5 هزار متري ضد اتمي ساخته شده كه تنها قيمت آسانسورش 5 ميليون دلار است.يك پناهگاه هم زير كاخ وكيل آباد مشهد ساخته شده است.اما اين پناهگاه اتمي در مقابل انقلاب ممانعتي نمي كند. اگرانقلابي در ايران اتفاق بيفتد خامنه اي به سوريه ميگريزد و در وهله دوم به روسيه.
لجستيك خامنه ای:
در سيستم خصوصي بيت رهبري امكانات زير به صورت اختصاصي استفاده مي شود:
(1عدد هواپيماي ايرباس) مخصوص سفرهاي خودش
(2عدد بوئينگ 707 ) يكي مربوط به سفرهای فاميل و يكي مربوط به محافظين
(5 عدد فالكوم) 2 تامربوط به سفرهاي خودش.يكي براي سفرهاي مجتبي و دوتا براي سفرهاي فاميل.
( 5 عدد هليكوپتر) 2 هليكوپتر براي سفر خامنه اي.يك هليكوپتر براي سفر مجتبي ودو هليكوپتر مربوط به فاميل.
با آن كه پرواز هليكوپتر در آسمان تهران ممنوع است اما در شمال شهر تهران مدام صداي هليكوپتر شنيده مي شود.
6 باند هليكوپتر يكی در مهرآباد و يكی در عباس آباد ، يكي بغل هتل استقلال ، يكي در منظريه تهران ، يكي در قم و يكی در لواسان.
(17 عدد ماشين ضد گلوله) هر كدام به ارزش 400 هزار دلار
( 1200عدد ماشين ديگر)
اداره كنندگان بيت رهبری:
اول قرار بود منتظري جانشين خميني باشد. مخالفت او با كشتارها در زندان هاي سياسي او را مغضوب خميني كرد و نه تنها بر كنار شد كه حتي در خانه خود زنداني شد.البته عده اي از روحانيون نيزدر بر كنار كردن منتظري و جايگزين كردن خامنه اي بي نقش نبوده اند.
وقتي خميني داشت مي مرد عده اي خواستند احمد پسر خميني جانشين او شود.احمد خود به دنبال چنين نقشي نبود.خميني مي گفت:هركس را مي خواهيد بعد از من رهبر كنيد اما چنين جفايي را در حق من نكنيد كه احمد را رهبر كنيد. نگذاريد مردم بگويند مثل سلطنت از خميني به پسرش ارث رسيد.عده اي هم از اين فرصت به دنبال كنار زدن منتظري از قدرت و جايگزين كردن خامنه اي بودند. مثل ری شهری و محمدي گلپايگانی و حجازی و (طائب كه در آن زمان بازجوی مهدی هاشمی بود) همه اين گروه بعد از مرگ خميني و به رهبري رسيدن خامنه اي همه كاره دفتر او شدند. اين ها حتي با طرح شوراي رهبري بعد از خميني مخالف بودند. شورايي كه قرار بود متشكل از آيت اله گلپايگاني، اردبيلي و خامنه اي باشد.
گردانندگان اصلي در بيت رهبري شخص خامنه اي و پسرش مجتبي، و بعد حجازي،محمدي گلپايگاني و وحيد هستند. كاركنان بيت حدود 500 نفر در لول اول و 2 هزار نفر در لول دوم و ده هزار نفر در لول سوم كار مي كنند. در حقيقت دولت و مجلس و قوه قضائيه نيستند كه كشور را اداره مي كنند، بلكه همه چيز در كنترل بيت رهبري است.بيت رهبري داراي ساختمان هاي متعددي در سطح كشور است.
بسيج در نگاه خامنه ای:
خامنه ای در ابتدا مدير كل حزب جمهوري اسلامی بود، اكنون با همان نگاه باور دارد كه بسيج مي تواند براي او يك حزب باشد.حزبي كه در عين حال يك ارتش است.انتقاد منتقدين به حزب پادگاني، اشاره به همين موضوع دارد.او با پول دولت و ملت براي خود يك حزب نظامي ساخته است.
بيزينس های مهم خامنه ای:
واردات شكر و برنج ،ماشين ب ام و ، توليد قند و شكر به نام آستان قدس رضوی،سرمايه گذاری در دبی، آلمان،عراق، آفريقای جنوبی،ونزوئلا،لبنان،چين.
اما بيزينس هاي بزرگتر مربوط به همان نفت و گاز است و بعد خريد تسليحات نظامي از روسيه و چين.
خامنه اي براي آن كه بتواند بيزينس هاي خود را كنترل كند، اشخاصي را به مدت طولاني در سمت هايي ثابت نگه مي دارد. مثلا مجيد هدايت زاده كه 30 سال مسئول فروش نفت ايران بوده است(هدايت زاده در سال 1387 عوض شد، چون نوري زاده نام او را لو داده بود.) ديگري آقاي سوري مسئول حمل و نقل نفت ايران است كه 30 سال است اين كار را ادامه مي دهد. اين دو نفر را آقاي خامنه اي از سال 61 منصوب كرده است. يك دوره هاشمي رفسنجاني و يك دوره خاتمي و حتي يك بار احمدي نژاد مي خواستند آن ها را عوض كنند اما خامنه اي نپذيرفت. شكل كار اين دو با دفتر رهبري بدين شكل بود:هدايت زاده بشكه هاي نفت را مي فروخت و سوري آن ها را حمل مي كرد و كميسيون آن ها به حساب خامنه اي مي رفت.
در 30 سال گذشته ايران حدود 700 ميليارد دلار نفت فروخته است كه پورسانت فروش و حمل و نقل آن از طريق اين دو نفر به حساب خامنه اي رفته است. سومين نفري كه خامنه اي براي اين كار وارد وزارت نفت كرد ، برادرش حسن خامنه اي بود كه ابتدا در وزارت ارشاد جزو گروه سانسور بود اما بعد براي كنترل منافع خامنه اي وارد وزارت نفت شد.
كاخ های خامنه ای:
عكس هاي ضميمه توسط گوگل محل كاخ هاي خامنه اي را نشان مي دهد. اين كاخ ها عبارتند از:
1.كاخ هاي لواسانات كه مربوط به شخص خامنه اي، مجتبي، و محمدي گلپايگاني است.
2.كاخ جمشيديه: كاخ سابق اردشير زاهدي (كه محل كوهنوردي خامنه اي است)
3.كاخ فيش قولا در شمال ايران
4.كاخ هاي باغ ملك آباد مشهد با 300 هزار متر باغ اطراف
5.كاخ نياوران
6.كاخ هاي سد لتيان ( كه قبلا كاخ شاه بوده است)
ثروت خامنه ای:
خامنه اي در سال 60 رئيس جمهور شد.
در سال 61 هدايت و سوري را مسئول فروش نفت كرد و تا سال 85 آن ها عوض نشدند.
در سال 62 محسن رفيقدوست را مسئول خريد اسلحه كرد .
از سال 1370 به ارزش زمين پي برد و از طريق ستاد اجرايي فرمان امام و بنياد مستضعفان روي زمين هاي ايران دست گذاشت. در وزارت نفت از سال 63 حسن خامنه اي مسئول كنترل آقايان هدايت و سوري شد.
در وزارت دفاع محمدي گلپايگاني مسئول كنترل رفيقدوست و حيدري شد.
درامور زمين هم آقاي لولاچيان مسئول شد و بعد با خامنه اي فاميل شد.
از سال 76 به بچه هايش اجازه دخالت در بيزينس را داد.
از سال 84 خودش بيزينس را كنار گذاشت و از دولت مستقيم پول گرفت. همان پول هايي كه در بودجه كشور گم مي شود. و كروبي از احمدي نژاد در انتخابات مي پرسيد آن يك ميليارد چه شد؟
كل ثروت خامنه اي و خانواده اش: 36 ميليارد دلار
ثروت شخص خامنه اي :30 ميليارد دلار
ثروت خانواده:6 ميليارد دلار
پول نقد:
22 ميليارد دلار از 36 ميليارد دلار به شكل پول نقد در ايران بود كه در زمان انتخابات به دليل شلوغي كشور تصميم به ارسال بخش عمده آن به سوريه از طريق تركيه گرفته شد.اين پول در مسير تركيه به سوريه لو رفت و در تركيه توقيف شد.نگراني خامنه اي اين بود كه در صورت سقوط رژيم اين پول ها در ايران بماند.دولت ايران در حال تلاش براي باز پس گيري اين مبلغ از تركيه است.در اين كه اين پول در تركيه توقيف شده هيچكس شكي ندارد سوال اين است كه چرا اين پول با هواپيما مستقيم به سوريه نپريده است. شايد بيم آن بوده است كه هواپيما و محموله اش شناسايي و سرنگون شود.
بقيه پول نقد: سه و نيم ميليارد دلار است كه يك ونيم ميليارد دلار به صورت الماس و يك ميليارد دلارهم به صورت طلاست و حدود يك ميليارد به صورت اسكناس دلار است.
حساب بانكي:به غير از آن 22 ميليارد دلار نقد، ده ميليارد از 36 ميليارد در حساب هاي بانكي است به شرح زير:
يك ميليارد در روسيه
يك ميليارد در سوريه
يك ميليارد در چين
يك ميليارد در ونزوئلا
دو ميليارد در آفريقاي جنوبي
دو ميليارد در لندن
دو ميليارد ساير كشورها
و به غير از 22 ميليارد نقد و 10 ميليارد در حساب هاي بانكي ،بقيه اموال به صورت ملك و سهام به مبلغ :4 ميليارددلار به شرح زير:
2 ميليارد سهام در بازارهاي دنيا
1 ميليارد در آفريقاي جنوبي
500 ميليون در سوريه
500 ميليون در ونزوئلا
30 ميليارد ثروت خامنه اي از كجا آمده است؟
12 ميليارد دلار از پورسانت فروش نفت آمده
2 ميليارد دلار از بيزينس زمين آمده
6 ميليارد دلار از بيزينس سلاح آمده
10 ميليارد دلار احمدي نژاد ظرف اين 4 سال پرداخته
بيزينس هاي مذهبي خامنه اي:
آستان حضرت رضا درمشهد/آستان حضرت معصومه در قم/آستان شهر ري در جنوب تهران. تمام عوائد ناشي از اين آستان ها و سرمايه گذاري هاي آن ها تحت كنترل و مشاركت خامنه اي است.طبسي در مشهد و ري شهري شركاي او در اين دو شهر هستند.
مجتبی خامنه ای:
متولد 1348.دومين فرزند خامنه اي.علاقه شخصی او غير از سياست و اقتصاد به اسب سواری است.طوري كه برای سوار شدن بر اسب مورد علاقه اش براي زمان هايی كه در وكيل آباد مشهد است، اسب او را با هواپيما 330 به مشهد می برند. مجتبی فعال ترين فرزند خامنه ای در امور سياسي است. او سالهاست همان نقشي را بازي مي كند كه احمد خميني براي پدرش بازي مي كرد. در جواني به جبهه رفته است.و در همان جا با طائب (مسئول كودتای انتخاباتی و مسئول شنود بيت رهبري ...)آشنا شده است.همسر او دختر حداد عادل است.شيوه زن گرفتن در خانواده خامنه اي اين طور است كه همسر خامنه اي چند دختر را براي پسرانش انتخاب مي كند و پسرها پس از تائيد پدر و وزارت اطلاعات از بين آن ها دختري را انتخاب مي كنند.اين انتخاب ملاحظات سياسي بسياري دارد. وصلت با فرزندان خامنه اي، نوعي مشاركت در قدرت ايران است. به همين سبب ازدواج ناشي از عشق اوليه، تقريبا در خانواده خامنه اي منتفي است.مجتبي مدتي با همسرش بر سر بچه دار نشدن دچار اختلاف بود و حتي علاقمند بود تا زن ديگري را اختيار كند تا اين كه راه چاره معالجه در لندن تشخيص داده شد.
بچه يك ميليون پوندی:
مجتبي به همراه 20 محافظ ،و همسرش به همراه سه نديمه ، ومادر همسرش به همراه دو نديمه، دسته جمعي به لندن رفتند و مدت دو ماه، نيمي از هتل شرايتون پارك لين لندن را اجاره كردند تا همسرش موفق شود براي او پسر بچه اي به نام باقر را به دنيا بياورد. بچه اي كه هزينه سفر هواپيماي اختصاصي و هتل و هزينه درمان و خرج و حقوق محافظين و نديمه هاي مادر و مادر بزرگش حدود يك ميليون پوند هزينه داشته است. زنان مسئولين كه از موضوع خبر دارند وقتي درباره باقر (نوه خامنه اي) حرف مي زنند از او به عنوان بچه يك ميليون پوندي سخن مي گويند.
رابطه مجتبی و حداد عادل( پدر زنش):
مجتبي خامنه اي داماد حداد عادل است. پس حداد عادل موفق مي شود به رياست مجلس شوراي اسلامي برسد. اما اين روابط فاميلي، نه تنها به قدرت سياسي ميدان مي دهد كه زمينه همكاري هاي مهم اقتصادي است.
در زمان آقاي خاتمي ايرانسل به مناقصه گذاشته شد. مجتبي خامنه اي به دنبال آن بود كه آفريقاي جنوبي كه به او پورسانت مي داد، برنده مناقصه باشد،اما در يك مناقصه آزاد، شركت ترك سل ، برنده مناقصه شد. مجتبي ناراحت مي شود و به آقاي خاتمي زنگ مي زند كه بگوييد :برنده مناقصه آفريقاي جنوبي شده است. آقاي خاتمي به سليماني مي گويد قانوني عمل كنيد. سليماني اعلام مي كند ترك سل قانونا برنده شده است.مجتبي دست به دامان حداد عادل مي شود. حداد به احمد توكلي مي گويد كه برنده شدن ترك سل خلاف امنيت ملي است و عليه دولت خاتمي تعداد زيادي مقاله نوشته مي شود. خاتمي زير بار نمي رود تا احمدي نژاد رئيس جمهور مي شود. اولين كاري كه احمدي نژاد مي كند اين است كه قرار داد را بدهند به وزارت دفاع و ام تي ان به صورت مشاركتي. و بدين ترتيب مجتبي از آفريقاي جنوبي پورسانت مي گيرد كه به حساب او در لندن ريخته مي شود. (رجوع شود به سخنراني هاي توكلي در اين مورد و همينطور به سخنراني هاي سليماني در سايت بازتاب در اينباره)
آقاي حداد به مجتبي مي گويد: من اين كار را براي تو كردم. حالا تو براي من يك كاري بكن. براي زمين من از قاليباف مجوز مسكوني تجاري بگير.
حداد عادل يك زمين 300 هزار متري كه انبار است را در شمال ميدان رسالت مالك است. اين زمين متري 200 هزار تومان مي ارزيد كه توسط قاليباف به يك ملك مسكوني - تجاري تبديل شد. در نتيجه اين عمل زمين 300 هزار متري انبار كه متري 200 هزار تومان مي ارزيد، يكباره به متري 3 ميليون تومان تبديل شد. در اين مورد علي اشراقي(نوه امام) مخالفت مي كند كه به توصيه مجتبي، توسط قاليباف، علي اشراقي هم معزول مي شود.
در حال حاضر بابت هر تلفن ايرانسل 2 تومان و بابت هر اس ام اس يك تومان به مجتبي مي رسد. اين علاوه بر پولي است كه از آفريقا به حساب اوپورسانت ريخته مي شود. هم چنين هر بشكه نفتي كه به چين و هند فروخته مي شود يك دلار به مجتبي مي رسد.
چندي پيش يك ميليارد و ششصد ميليون پوند كه به حساب مجتبي خامنه اي در لندن رفته بود به دليل آن كه معلوم نبود،از كجا آمده است توسط انگليس مصادره شد.
همينطور رجوع شود به مقالات بي بي سي درباره سعيد امامي و قتل هاي زنجيره اي كه در آن ها به 30 درصدي كه مجتبي بابت خريد اسلحه از روسيه كميسيون گرفته اشاره شده است.