-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۷, جمعه

توییتر به زبان فارسی دری خوش‌آمد گفت

یکی از بزرگ‌ترین نیازهای جامعه فارسی دری، پشتیبانی سایت‌ها و سرویس‌های بزرگ جهان از این است. کاری که گوگل از چندی پیش مقدمات آن‌را به‌ طور جدی برای کاربران فارسی دری فراهم کرد، حالا با حمایت توییتر، مسیر بزرگ‌تری در پیش دارد. دقایقی پیش external link، وبلاگ توییتر با اعلام رسمی این خبر، مژده بزرگی را به کاربران فارسی‌زبان خود داد.

ادامه مطلب: http://weblogina.com/post/twitter-added-farsi-language/#ixzz1kZikG6vY

همان‌طور که می‌دانید، اضافه شدن زبان‌هایی مانند فارسی دری و عربی به‌دلیل اختلافات زیادی که با زبان انگلیسی دارند، علاوه بر موضوع ترجمه، نیازمند آماده‌سازی برخی بسترها و تغییرات سیستمی هستند تا شرایط را برای این منظور آماده نمایند. توییتر حالا با محیا کردن این موضوع، زبان فارسی را، همراه با زبان‌های عربی، عبری و اردو به مرکز ترجمه external link خود اضافه کرده است تا به کمک جامعه فارسی‌زبان خود بتواند هر چه سریع‌تر آن‌را به سایت خود اضافه نماید.
پشتیبانی رسمی سایت‌های معتبر جهان از زبان فارسی می‌تواند نوید خبرهای بسیار خوبی برای فعالان این عرصه در حوزه تمدنی مشترک فارسی دری داشته باشد. کاربران این حوزه می‌توانند با مراجعه به مرکز ترجمه توییتر external link و انتخاب زبان فارسی، به فارسی شدن بزرگ‌ترین شبکه میکروبلاگ جهان کمک نمایند. راهنماهای تهیه شده برای این منظور می‌تواند شما را در نحوه انجام این کار یاری کند.