-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۹, یکشنبه

نمایش تبلیغاتی؛ عملیات هواپیمای بی سرنشین، غیرقانونی وبی ثمراست

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، "یوسف رضا گیلانی" با غیرسازنده خواندن حملات پهپادهای آمریکایی در شمال غرب پاکستان، خاطر نشان کرد که این حملات تنها باعث تقویت شبه‌نظامیان می‌شود.

وی که در جمع خبرنگاران در حاشیه "اجلاس اقتصادی جهانی" در شهر "دائوس" سوئیس صحبت می‌کرد، افزود: ما توانسته‌ایم شبه‌نظامیان را از قبایل محلی جدا کنیم اما انجام حملات هواپیماهای بدون سرنشین بار دیگر باعث همدردی با آنان می‌شود که این مسئله کار مقامات سیاسی و نظامی را دشوار می‌کند.
گیلانی حملات پهپادها را "غیرقابل قبول"، "غیرقانونی" و "غیرسازنده" خواند و تأکید کرد: ما هرگز اجازه انجام چنین عملیاتی را نداده‌ایم.
نخست وزیر پاکستان همچنین تصریح کرد که اعتماد بین واشنگتن و اسلام‌آباد کاهش پیدا کرده است.
رابطه پاکستان و آمریکا پس از حمله یکجانبه آمریکا به خاک پاکستان و کشتن "اسامه بن لادن" رهبر معدوم القاعده در منطقه  "ابیت آباد" به تیرگی گرایید و حمله مرگبار 2 ماه پیش ناتو به مرز پاکستان نیز این رابطه را متشنج‌تر کرد.
اگرچه پس از حمله ناتو، آمریکا مدتی عملیات‌های هواپیماهای بدون سرنشین خود در مناطق قبیله‌ای پاکستان را به حال تعلیق درآورد اما مدتی است که این حملات دوباره از سر گرفته شده است که این موضوع اعتراضات گسترده مردم و مقامات پاکستانی را به دنبال داشته است.