-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ دی ۲۵, یکشنبه

هفت میلیون معتاد، تحفه جمهوری اسلامی

یک مقام مجلس شورای اسلامی، آقای داریوش قنبری در مصاحبه ای در تهران گفت: یکی از بزرگترین بحران ها برای ایران این است که نه تنها دومین کشور استفاده کننده از مواد مخدر در دنیا است، بلکه اعتیاد روز به روز افزایش می یابد و شمار واقعی معتادین ممکن است از هفت میلیون نفر نیز فراتر رفته باشد.

وی که این سخنان را در مصاحبه با وبسایت "اعتدال" بیان می کرد، افزود: با تصویب قوانین و بگیر و بکش ها و علیرغم هزینه های هنگفت، مبارزه ایران با مواد مخدر، ناموفق بوده و شکست خورده است.
این نماینده بارز مجلس از جناح اصلاح طلب، در حالی ایران را یکی از بزرگترین شیره کش خانه های جهان توصیف کرد که دیروز کنفرانسی با عنوان "کشف و آنالیز مواد مخدر" با حضور فرمانده کل نیروهای انتظامی در تهران برگزار شده بود، که در آن سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم گفت دانش تولید مواد مخدر صنعتی در اختیار بسیاری قرار گرفته و در کوتاه ترین زمان ممکن، انواع این مواد تولید می شود و از جمله ماده مخدر شیشه به میزان فراوان قابل دسترس است.
در حالی که مقامات ایران مدعی هستند که یکی از موفق ترین کشورها در مبارزه با مواد مخدر هستند، سازمان ملل اخیرا در گزارشی نوشت: فرماندهان سپاه پاسداران ایران در امر قاچاق کلان مواد مخدر در ایران و از افغانستان به سوی جهان دست دارند و به همین دلیل است که این به ظاهر سخت گیری ها اثر چندانی ندارد.
حکومت ایران هر هفته شماری را به اتهام قاچاق اندکی مواد مخدر اعدام می کند؛ در حالی که کلان قاچاقچیان این مواد، در صدر حاکمیت و فرماندهی نظامی و انتظامی رژیم نشسته اند.سیاری از سران حکومت و صدر نظام نیز خود از استفاده کنندگان مواد مخدر هستند.
ناظران می گویند که سخنان آقای داریوش قنبری، گوشه ای از واقعیات است که از هر 10 نفر ایرانی، دستکم یک نفر شدیدا معتاد است.