-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۰ بهمن ۱۱, سه‌شنبه

همزمان با نزدیک شدن جنگ، ایران سه پایگاه دفاعی راه می اندازدسایت دیگربان: غلامرضا جلالی٬ رئیس سازمان پدافند غیرعامل از راه‌اندازی قریب‌الوقوع سه قرارگاه پدافند «پرتویی»٬ «اقتصادی» و «بیولوژیک» در این سازمان خبر داد.
به گزارش روز دوشنبه (۱۰ بهمن) خبرگزاری ایرنا٬ آقای جلالی در دومین نشست مسئولان کمیته‌های پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی این مطلب را بیان کرده است.
وی هدف از راه‌اندازی قرارگاه «پدافند پرتویی» را مدیریت بحران ناشی از نشت مواد رادیواکتیو اعلام کرده است.
به گفته جلالی٬ کارگروه پدافند غیرعامل در حوزه اقتصاد نیز برای بررسی مشکلات ناشی از تهدید اقتصادی در سازمان پدافند غیرعامل کشور تشکیل شده است.
غلامرضا جلالی «تهدیدات» علیه جمهوری اسلامی را در درجه اول در حوزه انرژی و سپس در حوزه تجارت بر شمرده و گفته است: «به‌ زودی کارگروه پدافند غیرعامل در حوزه اقتصاد شروع به فعالیت خواهد کرد.»
رئیس سازمان پدافند غیرعامل همچنین اظهار کرده که جمهوری اسلامی در زمینه «ایمنی، امنیت و دفاع در فضای سایبر دارای نقاط ضعف» است که باید «آسیب پذیری» در این زمینه را کاهش دهد.
جلالی در عین حال گفته «ایجاد قرارگاه دفاع بیولوژیک» از دیگر برنامه‌های در دست مطالعه سازمان پدافند غیرعامل است.
وی پیش‌تر از ابلاغ دستور رسمی تشکیل قرارگاه دفاع سایبری خبر داده و گفته بود: «ماموریت دفاع سایبری رصد تهدیدات سایبری علیه زیرساخت‌های امنیت ملی کشور است.»
پدافند غیرعامل مجموعه اقداماتی است که به جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می‌توان خسارات تجهیزات٬ تاسیسات حیاتی و نظامی در انواع حملات را کاهش داد.